Sertralin käytössä,oireet palasivat

Olen syönyt Sertralin orionia nyt noin puoli vuotta ja siitä on ollut minulle todella suuri apu. Minulla ei ole aiemmin ollut minkäänlaista lääkitystä. Otan päivässä yhden tabletin ja se on riittänyt hyvin. Nyt jonkin aikaa on pinna ollut todella kireällä ja nyt parin päivän aikana oireet ovat palanneet yllättäen,olen itkuinen,ahdistunut ja mahassa on vähän niin kuin jännityksen tunne. Onko muilla kokemuksia,että oireet palaavatkin kesken lääkityksen? Mitä asialle on tehty?
065
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset

Vanhimmat

Ei vielä vastauksia

Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.

Kommentoi aloitusta


Ei tätä taas... kirjoitti:

Olen syönyt Sertralin orionia nyt noin puoli vuotta ja siitä on ollut minulle todella suuri apu. Minulla ei ole aiemmin ollut minkäänlaista lääkitystä. Otan päivässä yhden tabletin ja se on riittänyt hyvin. Nyt jonkin aikaa on pinna ollut todella kireällä ja nyt parin päivän aikana oireet ovat palanneet yllättäen,olen itkuinen,ahdistunut ja mahassa on vähän niin kuin jännityksen tunne. Onko muilla kokemuksia,että oireet palaavatkin kesken lääkityksen? Mitä asialle on tehty?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu