Intuitioni kertoo

Sunnuntai-iltana palstalle tulvii viestejä, joissa katkera nainen syyttää miestä hylkäämisestä, ja toisen naisen kanssa suhteen aloittamisesta.

Niin. Tarkennukseksi...En ole se nainen, enkä ole hylännyt ketään. (Siihen pitäisi olla oikea suhde, että voisi jonkun hylätä.)
1206
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei tarvitse, vaikka tunne olisi yksipuolinen,voi nainen tuntea tulla hylätyksi.
Nainen on ehkä toivonut, että mies olisi aloittanut suhteen hänen kanssaan.

Katkeruusviestit on voinnut olla kenen tahansa kirjoittamia. Joten älä tuomitse ketään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei ole pettänyt kirjoitti:

Sunnuntai-iltana palstalle tulvii viestejä, joissa katkera nainen syyttää miestä hylkäämisestä, ja toisen naisen kanssa suhteen aloittamisesta.

Niin. Tarkennukseksi...En ole se nainen, enkä ole hylännyt ketään. (Siihen pitäisi olla oikea suhde, että voisi jonkun hylätä.)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu