Jungner ajoi taksilla 500 kertaa/v

1091
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

"Ajomies" ajeli myös aikoinaan Mariansa kanssa mustalla avoautolla "motaria pitkin kohti landee".
Ne olivat vielä niitä hyviä aikoja, kun nuoret rakastavaiset suutelivat toisiaan milloin missäkin ihmisten ilmoilla.

Äänestä

Eihän nuo demut muuten ole koskaan toimineetkaan, kuin yhteiskuntaloisina.
Jos sdp:n puoluesihteerillä on kokouksia tunnin välein, niin eiköhän se kuuluisi SAK/demujen itse maksaa nuo kulut, eikä maksattaa niitä yhteiskunnalla.
No demarit ovat yhteiskuntarosvoloiusia, joten miksipä Jungner olisi poikkeus.
Helkuta kun saataisin edes nuo demujen yhteiskuntaloisimiset ja rosvoukset aisooihin, niin vanhusten/sairaidenhoitoonkin voisi riittää edes vähän enemmän rahaa.
On se hävytöntä, kun yksi demari ajaaa taksilla yhteiskunan piikkiin suuremmalla summalla mitä yksi tavallinen eläkeläinen saa vuodessa edes eläkettä.
Demarit on täysiä rosvoja.
Taksisimaksukortit pois kaikilta kansanedustajilta, kun kerran muutenkin on kansa pantu nälkäkuurille.
Onhan noilla ketkuilla ilmaiset muutkin matkaliput, ja takuulla ei läheskään kaikki matkat liity mihinkään kansanedustajan työskentelyyn.

Äänestä
  • Minä ajan, sinä maksat - näin se edustuksellinen demokratia demareillakin hoituu.

    Äänestä

Näyttää kuvissa niin juopuneeltä, että ei kykene varmaan koskaan ajamaan itse.

Äänestä

SDP-lle ei kelpaa eläkekatto ja rahat haaskataan ajeluun.

Äänestä

Taksin takapenkillä ei riko lakia, kun facebookkaa ja twiittaa. Yritäppä samaa ajaessa itse autoa, niin kalliimmaksi se käy.
Ja aamuyöllä kapakasta kokoustamasta lähtiessä nakkarin kautta ei enää bussit kulje ja taksipysäkki on kätevästi siinä vieressä.

Äänestä

gusettaja niina

Äänestä

Minusta hämmästyttävintä tässä on se, että Mikael käytti taksia jopa useammin kuin vihreät jotka aina suosivat julkisia kulkuneuvoja.
Miksi suuri osa useimmin taksia käyttävistä on vihreitä?

Äänestä
  • NO KUN YKSITYISAUTOILU SAATUTTAA???

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


eduskunnan ajomies kirjoitti:

http://www.savonsanomat.fi/uutiset/kotimaa/il-jungner-suhaili-taksilla-lahes-500-kertaa-vuodessa/1299126

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu