Mitä häiden viettopaikkoja Iisalmessa on. Vieraita sunnilleen 90-110.
Hääjuhla paikkoja iisalmessa/ympäristössä..
....................
162092
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Moi,
Riippuu vähän mitä tietty hakee, mut jos hääpari on tanssi-immeesiä, Sukevan Lohiranta esim. hyvä. Meillä oli 120 vierasta ja hyvin mahtui. Yrittäjäpariskunta on miellyttävä, suosittelen!
No ei varsinaisesti mitään tanssi-ihmisiä olla.. Tarkotus ois pitää häät iisalmen vanhassa kirkossa ja sitten hääjuhla jossain suht. järkevän ajomatkan päässä. Ensin ois tarkotus olla "virallisempi" osuus missä myös vanhempaa väkeä mukana ja sitten illalla ihan bilemeininkiä kavereiden kanssa..
Kyllikinranta on hyvä, suosittelen! Keskustasta noin 5km järven rannalla..
Kysyppäs uutta paikkaa josta oli just kaupunkilehdessä pieni juttu, Ulmalan Kansantalo! Monenlaista toimintoa löytyy ja on hyvällä paikkaa, hienot puitteet ja iloinen ja ystävällinen yrittäjä pariskunta! Kannattaa kysäistä jos vaikka siitä löytyy etsimäsi. :)
Honkamäki, kannattaa tutustua.
Kiitos vinkeistä, pitääpä rueta tutustumaan (:
Haajaisten koulukievari
- Koljonvirta Camping
- Metsäpirtti (Seurakunnalla varmaan muitakin tiloja: Lippuniemi, seurakuntatalo..?)
- Villa Anna
- Iisalmen työväentalo
- Nuorisotalo
- Runnin wanha hotelli
- Runnin kylpylä
- Kyllikinranta
- Olvihalli
Tervetuloa meille sopii!
Luonto-savo on myös hyvä paikka juhlien järjestämiselle!
On kiva ja siitä hyvä että voi ottaa tarjoomukset mistä haluaa.
http://www.oldhillranch.com/perinnetila.html
Kaunis paikka
Kuinka vanhat lienevät nuo sivut? Osa ainakin vuodelta 2010 !
Koljonvirran Kartano oli meidän mieleen.
Olen kanssasi samaa mieltä ja ruoka oli mahtavaa myös meidän juhlissa!
Itse olen päässyt tutustumaan aika moneen Iisalmelaiseen juhlapaikkaan.
Suosittelen soittokierrosta paikkoihin ja sitten vaan sopimaan paikkoihin tutustuminen. Tuo häävierasmäärä jo sulkee mielestäni muutaman paikan ulos.Paljon riippuu, mitä hakee häiltään. Eri paikoissa erilaiset puitteet. Mm tarvitseeko häävieraille majoitusta, miten pitkään juhlat jatkuvat, tarvitaanko millaisia tiloja, haluaako nauttia kesäisestä ulkoilmasta jne.
Ruuat pääsääntöisesti olleet kaikissa paikoissa herkullisia :)
Onnea etsintään :)