Puupää forsman

Ihan selkeesti etukäteen sovitty nyrkkeilymatsi. Paljonko Unkarilaiselle oli maksettu, että tuli ruissaloon häviämään? Ei ainakaan mun arvostus "nyrkkeilijä" forsmaniin noussut . Unkarilainen oli sen näköne ettei ollu käyny kehäs ainakaan 5 vuoteen
203989
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

kaikelviisii sit ihmisii kusetetaa maksamaa pääsylippui

Äänestä
  • Sama puupää se hakkaili aikanaan seukin ovella porukoit. Jos vastaan tulee oikee nyrkkeiliä nii nukkumati kutsuu!!!

    Äänestä

  • laulailai kirjoitti:

    Sama puupää se hakkaili aikanaan seukin ovella porukoit. Jos vastaan tulee oikee nyrkkeiliä nii nukkumati kutsuu!!!

    Seukin ovella ei ole varmaan koskaan kukaan muu tapellut? :D

    Äänestä

Katso vastustajan arvolista netistä. Pelle.

Äänestä

Kateelliset Haminalaiset. Heti kun joku pärjää jossakin, niin keksitään kaikenlaisia selityksiä. Ootte aika onnettomia nahjuksia, sellaisia jotka ei oo ite saavuttaneet mitään elämässä.

Äänestä

Unkarin mestari. Unkari on nyrkkeilymaa.

Äänestä

olkoon vaikka apinan näköinen mitä välii hämis voi katsoo itseään peiliin ja akkas kans.

Äänestä
  • hämiis lienee niitä paskanjauhia, jotka ain saavat nokkiinsa,. kun ovat niin tyhmiä, mutta soittvat suutaan kuin isotkin miehet pienessä kaasussa.

    Äänestä

hämiksellä taitais itellääkii olla pupu pöksys ku joutuis puupäätä vastaa ja ku et vissii otteluukaa ollu kattoos ni etpä huomannu et tää nagy sai pari lyöntii perille ja janne otti vähä takapakkii niitten lyöntien kohalla ja sitte perää ekan erän loppu nagy tipahti ekan kerran ja meinas jo siinä hävitä ja sit toinen erä ja eka lyönti ni nagy tipahti ja ei niin tuskasta ilmettä ku sillä oli ni sovituissa matseissa kellään ole

Äänestä

Kyllä taas Haminalaiset loistaa kirjoitustaidoillaan...

Itse otteluhan oli vain normaalia recordin rakentamista nuorelle nousukiidossa olevalle ottelijalle.

Takavuosien kovat meriitit eivät ole ennenkään painaneet kehissä, jos päivän kunto on mitä on. Niillä saadaan vain yleisö uskomaan että vastassa on kova luu ja väkeä paikalle lehtereille.

Tuskin mistään sovitusta matsista oli kyse, mutta kyllä nyrkkeilyn kaltaisessa lajissa fysiikalla iällä on aika raju merkitys. Kokemus ja hyvä ottelusilmä ei korvaa sitä jos treenit salilla on jätetty väliin ennen ottelua.

Ei tämä toki vähennä Forsmanin voiton merkitystä välttämättä, mutta itse ainakin jään odottamaan vielä miehen näyttöjä oikeita kovia nimiä vastaan.

Äänestä
  • Kerrankin asiaa! Kirjoitukset tyypillistä haminalaista kateutte, jos toinen on itseään parempi jossain, niin heti ollan arvostelemassa, kun itsestään ole mihinkään... jokainen voi itse lähteä kokeilemaan. Kuinka monta haminalaista on sm tason huipulla,ei kovinkaan moni,mutta arvostelijoita riittää, vaikka treenamista ei ole mitään hajua. tsemppiä forsmanille jatkoon.

    Äänestä

pääasia että joku viittii järjestää näitä sirkushuveja tänne perukoille.hyvä ilta hyvine järjestelyineen oli!

bocrec.com ja sieltä näkyy unkarinmiehen saavutukset. forsmannille treeni intoa vaan ja haapojankaa sparria niin näkee missä mennää!

Äänestä

viestiketjun aloittaja voi mennä kokeilemaan monta sekuntia kestää Jannen käsittelyä.

Äänestä

Tota, Pikkarainen. Kyllä me ymmärretään että sinua vituttaa kun menetit taas rahaa lyötyäsi vetoa Puupäätä vastaan, mutta tämä on jo liian lapsellista.

Äänestä

täyttä asiaa.vieläkö joku sitä mieltä et janne ottelee huipulla?
sekunda unkarilainen lähetti nukkumatilta terveisiä.

Äänestä

Miten herran ura on edennyt? Viime viikolla oli matsi, mutta ei löydy tulosta. Arvostan pitkää uraa

Äänestä

Oliko tälläkin haminalaisurheilijalla jotain tuomioita taustalla?kyselee utelias.

Äänestä
  • On. Ikävä kyllä jatkoi nyrkkeilyä välillä kotonakin.

    Äänestä

Piekseekö kaikki haminalais urheilijat vaimojaan?

Äänestä

Iltalehdethän kirjotteli useaan otteeseen ammattinyrkkeilijän pahoinpidelleen niskatuki kuntoon sen aikaisen naisystävänsä ja käyneen myös alaikäisen lapsen ja tämän ystävän päälle nyrkein. Tuomio oli naurettava vammoihin, uhkailuun, kotirauhan rikkomiseen ja vielä alaikäisten pahoinpitelyyn nähden. Joitain summia rahaa ja ehdonalaista. Nainen on ollut kuulemma 3v sairaslomalla. Tuskin toipuu.

Sairas, useimpien vihaama Puupää. Teoistaan tulisi saattaa oikeasti vastuuseen. Pöyristyttävä, välinpitämätön suhtautuminen jopa nyrkkeilyliitolta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hämiis kirjoitti:

Ihan selkeesti etukäteen sovitty nyrkkeilymatsi. Paljonko Unkarilaiselle oli maksettu, että tuli ruissaloon häviämään? Ei ainakaan mun arvostus "nyrkkeilijä" forsmaniin noussut . Unkarilainen oli sen näköne ettei ollu käyny kehäs ainakaan 5 vuoteen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu