Harrastelijakäsipallojoukkue etsii naispelaajia Helsingissä

Koutsi on aina näläs

Käsipallo on erittäin vauhdikas, monipuolinen ja ympäri maailman paljon harrastettu joukkuelaji. Suomessa vielä toistaiseksi jokseenkin tuntematon käsipallo on kuitenkin maailman 3. suurin sisäpallopeli, ja maailmassa on 20 miljoonaa käsipalloilijaa lähes 200 maassa. Käsipalloa luonnehditaan pallopelien yleisurheiluksi: siinä juostaan, hypätään, heitetään ja välillä jopa painitaan.

Kiinnostuitko? Kiffen Naiset Helsingistä etsii rinkiinsä uusia pelaajia iästä, kunnosta ja kokemuksesta riippumatta. Nyt kuluvalla kaudella emme pelaa sarjapelejä, vaan keskitymme uusien pelaajien perustaitojen opetteluun, ja tavoitteenamme on sitouttaa innostunut joukkue ensi kaudelle virallisiin otteluihin. Jokainen sisäpelikengät ja juomapullon omaava on mitä lämpimimmin tervetullut yksin tai kaverin kanssa tutustumaan treeneihin. Treeneissämme vallitsee rento ja huumorintajuinen, hyväksyvä meininki, mutta tavoitteena on silti jatkuvasti kehittyä niin henkilökohtaisella kuin joukkuetasolla!

Mikäli ilmoitus pisti sinut edes hetkeksi pohtimaan osallistumista, tutustu meihin FB:ssä sivustolla HC Kiffen Naiset, kysy lisää tai tule suoraan paikan päälle kokeilemaan mitä on hyvä joukkuehenki, hauskanpito, kuntoilu ja kehittymisen ilo samassa paketissa!!

1

255

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nääj, intte kommer

      Juomapullo tarvitaan? Ryyppäämäänkö sinne pitää tulla?
      Taidatte olla kännikaloja?
      KIF = Kommer Inte Frågan

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      19
      5995
    2. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      85
      5622
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      99
      3629
    4. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      125
      3614
    5. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      122
      1370
    6. Paras muistosi

      kaivatustasi?
      Ikävä
      57
      1317
    7. Miksi miehen on hankala ymmärtää

      Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.
      Ikävä
      130
      1232
    8. Hei kuule nainen

      Seuraavan kerran kun nähdään, puhu minulle jooko! Näin toivoo mies
      Ikävä
      38
      1039
    9. Mitä puuhailet nyt ystävänpäivänä

      nainen, kun et ole mun kanssa?
      Ikävä
      45
      1023
    10. Mitä sä musta oikein haluat?!

      Anna olla jo.
      Ikävä
      26
      999
    Aihe