Kebabbia kebabbia

Pyhäsalmeen on avattu uusi kebab/pizzeria. Onko hyvä palvelu ja ruoka/annokset. ? Pystyykö kilpailemaan muiden ruokapaikkojen kanssa. ?

Mita laitetaan? Kebabia kebabia tietenkin.
44669
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 44

Vanhimmat

Ei ainakaan hintojen takia kannata vanhaa ruoka paikkaa vaihtaa.
Ensimmäinen ulkomaalainen(omistaja) ruokapaikka missä hinnat
on samat kuin muissakin paikoissa.

Äänestä
  • Pitääkö ulkomaalaisen yrittäjän myydä tuotteensa halvemmalla?

    Äänestä

  • Tervetulemas kirjoitti:

    Pitääkö ulkomaalaisen yrittäjän myydä tuotteensa halvemmalla?

    Ei tarvitse, samat on kulut, tarvikkeet ja työt.

    Äänestä

ja oli paras kebsu, mitä paikkakunnalta olen ostanut. Hinta-laatusuhde mielestäni kohdallaan. Annoksen söi mielellään ja nälkä lähti OK. Kaikella on pienellä paikkakunnalla hintansa. Jos haluaa sen vitosen annoksen, niin voihan sitä säästää ja käydä esim. Iisalmessa sen syömässä. Ihan miten vaan kukin tahtoo.

Äänestä

Ei kannata vakiopaikkaa vaihtaa.

Äänestä

Mikä pizza&kepakko paikka?Missään ei ole mainoksia ollut?
En ainakaan lehdissä ole huomannut.
Olishan se hyvä lukea uudesta ruokapaikasta,vaikka lehdestä,ja
mainita tarjonnasta,ja hinnoista,varmaan muitakin syrjäkyläläisiä
kiinnostaa mitä keskustassa tapahtuu.

Äänestä

Ruotsissa kebab lihaa poistettu myynnistä, jotain ulostta roiskatanut sekaan.

Äänestä
  • no samanlaisena se pois tulee.

    Äänestä

Ei löydy netistäkään mitään tietoa.

Äänestä

Saatahan sieltä löytyä hevosen lihaa

Äänestä

On tämä surkeeta. antakaa yrittäjän yrittää.
Tämmöset paskanjauhajat ja kateelliset, menkää suolle ja märätkää.

Tämähän on kauhupaikkakunta.

Äänestä

Hyvänkokoset ja makuiset pizzat siellä, osan saa ottaa mukaankin, kun ei jaksa syödä kokonaan kerralla.

Äänestä
  • Varmaan,näin alussa kaikki pitsanpurijat käy tietenkin kokeileen minkälaista tarjonta on,muitten yritysten ei ole pitzauunia tarvinne lämmittää muutamaa päivään.

    Äänestä

  • toisilta pois. kirjoitti:

    Varmaan,näin alussa kaikki pitsanpurijat käy tietenkin kokeileen minkälaista tarjonta on,muitten yritysten ei ole pitzauunia tarvinne lämmittää muutamaa päivään.

    Voihan se olla toisilta pois, mutta kyllä suomi on vapaa maa yrittää. Jos uusi yrittäjä maksaa veronsa niin ei muuta kuin tervetulemas...

    Äänestä

  • Tervetulemas kirjoitti:

    Voihan se olla toisilta pois, mutta kyllä suomi on vapaa maa yrittää. Jos uusi yrittäjä maksaa veronsa niin ei muuta kuin tervetulemas...

    Mielellään "työllistävä" yritys olisi meille kultaakin kalliimpaa,veromaksajia kyllä tarvitaan viimeistään 10 vuoden päästä joten siihen voisi jo varautua pikkuhiljaa.

    Äänestä

  • on hiljainen kylä. kirjoitti:

    Mielellään "työllistävä" yritys olisi meille kultaakin kalliimpaa,veromaksajia kyllä tarvitaan viimeistään 10 vuoden päästä joten siihen voisi jo varautua pikkuhiljaa.

    Ei muuta kuin firmaa pystyyn, kyllä valtio ja kunta tukee aloittavaa yrittäjää.

    Äänestä

  • toisilta pois. kirjoitti:

    Varmaan,näin alussa kaikki pitsanpurijat käy tietenkin kokeileen minkälaista tarjonta on,muitten yritysten ei ole pitzauunia tarvinne lämmittää muutamaa päivään.

    KATEELLINEN OLET.

    Äänestä

On nyt kauppalan popula polleena,kun uusi pissapaikka on avattu toivottavasti apetta maistuu hemmojen suussa..

Äänestä

Ei taida tämä yrittäjä olla muuttanut naapurikunnasta tänne.??
Ei ole tarvinnut rakentaa paksuun routaan isoa hallia,
Osalle uusista yrittäjistä
maksetaan firman velat,että saadaan yrittäjä muuttamaan
Pyhäjärvelle.

Äänestä

Eikös kebab ole lammasta

Äänestä
  • Kyllä se jotain sinnepäin on kuivahkoo ja mautonta liha lastua , maku asioista ei kiistellä , muttakun eka kerran söin , en pitänyt erikoisena. Hampurilainen ja pitsa on maukkaampaa.

    Äänestä

Ei taida työllistää kuin itsensä,parempi seki kuin elättinä pyöris.

Äänestä
  • Voi että on rahasta monella puute! Ei edes kunnon pitzaa saa ostettua? Mänkee kaupan pakaste altaita nuuskimaan!

    Äänestä

  • Eikö se riitä, että työllistää itsensä . Kaikki kunnia yrittäjälle, että uskaltaa aloittaa yrityksen ja työllistää itsensä. Suomi on vapaa maa, aloittaa yritys ja työllistää muitakin jos kantti kestää.. TOIVONTAN KAIKKEA HYVÄÄ UUDELLE YRITTÄJÄLLE.

    Äänestä

tuo oli hyvä vinkki. kaupasta saa hampurilaisia eurolla neljä. Niitä kun vähän tuunaa vaikka juustolla ja munalla ja kaikilla mausteilla niin ompas hyvää ja lisäksi pikkumaidon hinnalla saa kokonaisen litran.

Sama juttu pizzojen kanssa

Äänestä
  • Noin se on ,kotona tehty on aina parempaa ja saa syödä rauhassa.

    Äänestä

näyttää, että se Pyhäjärvinen Suuri kateus iski tähänkin yritykseen, voi teitä raukkoja menkää itseenne ja katsokaa onko teidän jälkeenne jäänyt muuta kuin täyttyneitä käymälöitä!

Nämä surkeat rauka eivät voi muuta kuin haukkua kaikki yrittäjät.

Äänestä
  • Yrittäjä ottaa aina riskin,jos on markkinoita ja kauppa käy yritys menestyy ,jos ostovoima on heikko saattaa olla leipä kiven takana.
    Onnea uudelle yritykselle.

    Äänestä

Edelleen Hinta ja ruokaannoksen koko &maku yhteenlaskettuna niin
Myrskyssä ja Namiskassa parhaat ruuat.

Äänestä

Tosi hyvä että on valinnanvaraa,ei aina hinta ratkaise,monen tekijän summa missä kebakoidaan.

Äänestä

Onko kotiinkuljetusta?

Äänestä

ON HALPAA.ja ISOT annokset,kaikki vaan sinne syömään.
Hinnat vois olla reilusti kalliimmatkin,kun ovat niin maukkaita.

Äänestä

Joo hyvää oli laguuna-pihvin söin tuntui ja maistui pintaa syvemmältä..

Äänestä

Ruoka maukasta ja annokset isoja! Tervetullut lisä paikkakunnalle. Nämä osaa kebabin tehdä ja oli mukava palvelu!

Äänestä

Hyvä nimi "laguna-pihvi". Nimi tulisi palkita ja ottaa käyttöön.

Äänestä

kaikkien etu että syödään paikoissa jotka maksaa verot pyhäjärvelle eikä esim viitasaarelle

Äänestä

sama tietysti muissakin hankinnoissa! Pannaan rahat kiertämään omalla paikkakunnalla ja omalle paikkakunnalle!

Äänestä

Mikäs Ruokapaikka Pyhäsalmessa maksaa verot Viitasaarelle??

Äänestä
  • pitsa on lumikolan kokoinen,kokis tuuaan päälärillä.

    Äänestä

  • uusi kebab-pizzeria

    Äänestä

tuntuu olevan pyhäjärvisen suluhanen

Äänestä
  • Voe tyttö reppana kun ompi värivammaseen erehtynnä.

    Äänestä

  • En ole vielä käynyt edellisessäkään pitsa paikassa mikä avattiin muutama vuosi sitten.

    Äänestä

  • Rupisammakko tyttö kirjoitti:

    Voe tyttö reppana kun ompi värivammaseen erehtynnä.

    Uljas prinssi suuteli sitä värttinää eiku sammakkoo eiku sormi osu ,,,,olkoon

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kebab eläin kirjoitti:

Pyhäsalmeen on avattu uusi kebab/pizzeria. Onko hyvä palvelu ja ruoka/annokset. ? Pystyykö kilpailemaan muiden ruokapaikkojen kanssa. ?

Mita laitetaan? Kebabia kebabia tietenkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu