en ole koskaan saanut orgasmia yhdynnässä ja ihme kyllä tämä ei minua niin häiritse..sen sijaan poikaystävääni asia vaivaa ja hän kuvittelee syyn olevan itsessään..tietenkin olen selittänyt hänelle että vika on minussa itsessäni,mikä lie onkaan,mutta silti asia vaivaa häntä..kuulemma ei ole reilua kun ei saa tehdä samaa minulle kuin minä hänelle..vähän myös nolottaa kun toinen kovasti yrittää ilman tulosta..mites sais toisen ymmärtämään??
jälp..
nolottaa..
41061
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
mulla on tismalleen sama ongelma, saan kyllä muilla tavoin, mutta en yhdynnässä. Kummallista..
miten olisi seksi unelmat, itseäni ne ovat auttaneet. en tiedä, tuskinpa sillä o aidon rakkauden kanssa mitään tekemistä, mutta auttaa itse probleemaan
Kyllä sen saa kun harjoittelee. Ensimmäinen kerta voi olla "pettymys". Kun keskustelee kumppanin kanssa tavoitteista, tulee paras tyydytys. Nuorimies voisi esimerkiksi pyytää tyttöään pukeutumaan mieltymyksensä mukaan napapaitaan ja Stringeihin. Tavoite on se, että nuori pystyy sanomaan tytölleen toiveensa.
Eli kaikki on kiinni alalantion lihaksistosta :) Se miten sitä osaa käyttää.. Lantion lihasten harjoitus helppoa, esim. virtsan pidätys perustuu näihin lihaksiin. Niitä säännöllisesti harjoittelemalla mm. ihan yksinkertaisesti vessassa, pissan yhteydessä, katkoa sen tulo ja jatkaa. Olet silloin oikeassa lihaksissa. Eli yhdynnän aikana niitä supistamalla koko alavartalosi kiristyy ja orgasmi tulee melkein varmasti kunhan osaat itsesi ja mielikuvituksesi päästää valloilleen. Määrää itse tahti ja älä anna kumppanisi vaikuttaa siihen. Fantasioi, älä hätäänny,hätääntymällä ja hermostumalla, ei tule mitään.. Jos lihakset kunnossa kaikki onnistuu... Onnea ja toivottavasti sait tästä vinkkiä joka auttaa. Niin ja päällä paras asento.. Koita... Saat itse määrittää tahdin!