koulun eessä savuttajat

Kouvolan amiksen edessä tupakkaa röyhyttelevät poijaat ja tytöt ärsyttää ...tupakkalaki on perseestä.Voisvat vaan poltella koulun pihalla kun polttaavat kuitenkin. Olisvat vähemmän jalankulkijoiden riesana.Sama juttu kauppojen ovien pielissä notkuvien kanssa.
688
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Juupa.tupakoivat ja räkivät.

Äänestä

Totta, koulu ei voi estää aikuisia ihmisiä tupakoimasta ja koulun pihalla on edelleen entinen tupakkapaikka niin se tulisi ottaa takaisin siihen käyttöön mihin on tarkoitettu, voihan olla savuton Kouvola, mutta oppilailta sitä ei voi vaatia (niinkuin ei oikeastaan työntekijöiltäkään) niin olisivat poissa sotkemasta ja häiritsemästä muita ihmisiä. Varmasti kauppiaatkin olisivat tyytyväisiä!!

Äänestä

Veturissa on laitettu tuhkikset ovenpieleen, jotta tuulipuku voi heittää venäläisen LäMän huuleen heti kun poistuu kaupasta. Yhtään ylimäärästä askelta ei sen jälkeen oteta, vaan pönötetään oven edessä niin että muut asiakkaat joutuvat kiertämään, nämä yksilönvapautta todistavat sankarit.

Äänestä

Ne nortin imijät voi mennä vetämään vaikka toisiaan per.......
Likoillakin on posket lommolla imis vaikka mu..... no siinähän sitä imua oppii kun nortiia imee.
Ja haisee kun tuhkakuppi ,yök hirveitä tuollaiset likat ja akat, ja ylipainoa 30kg ja korvista nousee sauhu.
hyi helv....

Äänestä

ihan yhtälailla siellä veturin edessä polttelevat. käskekää niitten heiluttaa.

Äänestä

"no siinähän sitä imua oppii kun nortiia imee."

amislikat ei paljon munaa ime, korkeintaan sorkkii itseään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vi...ttaa!! kirjoitti:

Kouvolan amiksen edessä tupakkaa röyhyttelevät poijaat ja tytöt ärsyttää ...tupakkalaki on perseestä.Voisvat vaan poltella koulun pihalla kun polttaavat kuitenkin. Olisvat vähemmän jalankulkijoiden riesana.Sama juttu kauppojen ovien pielissä notkuvien kanssa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu