Määräaikaishuollon hinta (Pääkaupunkiseudulla)

Minkähän hintaista mahtaa olla määräaikaishuolto Primeraan (1.6 ja vm.2004)?
Riittääkö siihen lystiin 300e vai täytyykö hukata kolmannes palkasta huoltokuluihin?
2227
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ja missä se kannattais teettää, että auto saa muutakin kuin valohoitoa?

Äänestä

300e on järjetön summa P12 perushuollosta, puolet liikaa.
P12 on todella perusauto ja helppo huollettava = oleellista on suodattimien ja öljyjen vaihto.

Tuollainen hoituu vaikka Mobil Express öljynvaihtopisteissä.
Primeran öljytilavuus alle 3L eli halvaksi tulee.

Onhan noita AD ketjun huoltoja, jne. mitkä aika edullisia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


autot on ihania kirjoitti:

Minkähän hintaista mahtaa olla määräaikaishuolto Primeraan (1.6 ja vm.2004)?
Riittääkö siihen lystiin 300e vai täytyykö hukata kolmannes palkasta huoltokuluihin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu