Maavoimat luopuu talvisodan opeista

7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Selvä välikysymyksen paikka tuollainen muutos.

Me perussuomalaisissa vaadimme jalkarättien, Messerschmitt Bf 109:n, maamiinojen, Suomi-konepistoolin, jatsarien ja mm. finngrid eräsiteen "vm. 1937" käyttöönpalauttamista. Lisäksi vaadimme monikultturismimyönteisten hapatushten kuten sukkien, pimeännäkölaitteiden, lämpökameroiden, tritiumtähtäimien, viuhkapanosten ym. demlavempaitten bannaamista puolustusvoimien kalustossa lopullisesti. Suomi ja sen armeija ei tarvitse uutta verta eikä uusia ideoita, Suomessa on syytä turvautua vanhaan ja hyväksi koettuun, perinteiseen. Olemmehan Suomessa - Isämmaassa!

Me emme olisi nyt tässä jos Talvisodassa olisi alettu hötkyilemään kaiken maailman uutuuksilla ja alettu tuoda armeijaan ulkomailta vaikutteita, Jos jotain Suomen puolustusvoimat todella nyt kaipaa kaikkein kipeimmin, niin perinteisiä väkilannoitteita, kuokkia ja maataloushevosia, eli Suomen Hevosia. Kuunelkaamme todellisia asiantuntijoita:

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288413973457.html

http://www.kymensanomat.fi/Online/2011/09/13/Armeija kiistää Eerolan väitteet lannoitepommeista/2011512074940/4

Äänestä

Me persut vaadimme, että sotilaat opetetaan edelleen kaivaamaan taisteluhautoja ja käymään asemasotaa. Erityistä huomiota tulee kiinnittää Suomi-konepistoolin ja Molotovin cocktailien käytön opetteluun. Maastossa etenemisen tulee tapahtuu tasaisissa ketjuissa rinta rinnan pelkoa tuntematta. Näillä opeilla aitosuomalaiset puolustavat parhaiten maataan.

Äänestä
  • Me persut tietenkin suoritamme tämän velvollisuuden siviilipalvelusmiehinä Halla-ahon ja kumppaneiden esimerkkiä noudattaen.

    Äänestä

  • hyökätkää, hyökätkää kirjoitti:

    Me persut tietenkin suoritamme tämän velvollisuuden siviilipalvelusmiehinä Halla-ahon ja kumppaneiden esimerkkiä noudattaen.

    Sotahulluimmat meistä muodostavat vPrSSrrttmp:n eli vapaaehtoisen PerSSruuttamopoplutoonan. Kunhan ajamme asemiin öyhöttämään ja Soinia kehumaan kiljutuhnujen säestäminä, saatte nähdä miten naapurille tulee kiire takaisin Uralille!

    Äänestä

  • Tosijuoppopersu kirjoitti:

    Sotahulluimmat meistä muodostavat vPrSSrrttmp:n eli vapaaehtoisen PerSSruuttamopoplutoonan. Kunhan ajamme asemiin öyhöttämään ja Soinia kehumaan kiljutuhnujen säestäminä, saatte nähdä miten naapurille tulee kiire takaisin Uralille!

    Persruuttaplutoona voisi kokeilla taisteluissa sitä kuuluisaa persujen mamun karkoituskeinoa?

    Äänestä

Itse ehdottaisin että Suomi rakentaisi oman ydinpommin.

Äänestä
  • Hyvä hyvä, Toverimme auttanevat suunnittelussa:

    "Perussuomalaisten ylistyspuheet toivat kutsun Pohjois-Koreaan

    Perussuomalaisten kansanedustajien Kaj Turusen ja Juho Eerolan oudot puheet Pohjois-Korean johtajan kuoleman jälkeen toivat kaksikolle kutsun vierailla maassa.

    Vierailukutsu tuli vuodenvaihteen jälkeen. Joulukuussa kaksikko oli herättänyt huomiota tyylillään, millä he eduskunnan keskustelussa kommentoivat Pohjois-Korean johtajan Kim Jong Ilin kuolemaa.

    Turunen oli ehdottanut hiljaista hetkeä "rakastetun johtajan" muistolle. Eerola puolestaan toivotti kaikkivaltiaan siunausta uudelle johtajalle."

    http://www.hs.fi/politiikka/Perussuomalaisten ylistyspuheet toivat kutsun Pohjois-Koreaan/a1305557819463

    "Perussuomalaisten Eerola ei kerro yksityiskohtia Pohjois-Korean edustajien tapaamisesta

    Perussuomalaisten kansanedustajat Juho Eerola ja Kai Turunen saivat kutsun vierailla Pohjois-Koreassa. Kutsu oli seurausta kansanedustajien halusta pitää hiljainen hetki Pohjois-Korean edesmenneen johtajan Kim Jong-ilin muistolle."

    http://yle.fi/uutiset/perussuomalaisten_eerola_ei_kerro_yksityiskohtia_pohjois-korean_edustajien_tapaamisesta/5076816

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Opetetaan oveluutta kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013021816690691_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu