Valtio ulkoistaa työt Espanjaan,

Liikenteen turvallisuusvirasto Trafi kilpailutti vaihde- ja neuvontapalvelunsa viime keväällä. Tarjouskilpailun voitti suomalainen yritys, joka teettää työn Espanjassa.Suomalaisten työntekijöiden palkat ovat Espanjassa huomattavasti alhaisemmat kuin Suomessa.
253
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Onko virkamiehet muissa maissa yhtä innokkaita siirtämään omia hallintointiaan vieraisiin maihin.

Taitaa olla USA:n esimerkki ei voi muuta ha ha haa

Äänestä

Suomeen jää kohta kultuurin rikastuttajat ja kerjäläiset,ja köyhät.sosku väki.Rahat menee,VELKA RAHATKIN,ulko maille vaudilla.Tai sitten eduskunta lomailee velka rahalla ja työt on hoitamatta.Joulu loma loppui juuri.Nyt osa jo hiihto lomalla.Urpilainen URPUTTAA JO.Kattavasta kriisistä.Mikäs ihme tuo.Tuomio päällä olevat istuu kansan edustajina.Salaa kähmineet.Jäivät onnettomat kiinni.Kyllä se harmittaa.Hyvä veli järjestötöt kähmii ja pilettää,minkä ehtii.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


onko hyva ? kirjoitti:

Liikenteen turvallisuusvirasto Trafi kilpailutti vaihde- ja neuvontapalvelunsa viime keväällä. Tarjouskilpailun voitti suomalainen yritys, joka teettää työn Espanjassa.Suomalaisten työntekijöiden palkat ovat Espanjassa huomattavasti alhaisemmat kuin Suomessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu