Hei, et tee mitään. Olet, odotat. Rakastat, ikävöit. Toinen tietämättäsi ajattelee sinusta samoin. Miettii miksei kelpaa sinulle. Nainen itkee vuoksesi, kiemurtelee tuskassaan. Unohtaa murheellisena hetkeksi sinut, ja pam...rakastunut nainen on erilailla kaunis, ja vastaan tuleekin uusi tuttavuus. Seuraavan kerran, kun naises näät..hän kiemurtelee konkreettisen, olevan ja rohkean miehen kainalossa, rakastuneena. Toinen vei hänet.
Ei muuta minulta. Minä kaunis ja hehkeä menen nukkumaan ja ajattelen tulevaa, suotuisampia vuorovesiä ja tuulia. Ilman itkuja.
Öitä!
Ei muuta minulta. Minä kaunis ja hehkeä menen nukkumaan ja ajattelen tulevaa, suotuisampia vuorovesiä ja tuulia. Ilman itkuja.
Öitä!
Vastaukset 17
Vanhimmat
Toivon sitä. Koska tästä ruhjeesta ole kuin ydinjätteeksi.
Hah....luuletko hänen olevan mustis nyt ????
Kuolen nauruun kohta....
ei tee mitään, koska ei voi tehdä mitään.
Särähti korvaan tuo "toinen vei hänet". Lähtökohtaisesti ajatellen en voisi olla kiinnostunut naisesta, joka on noin vain vietävissä, ihan kuin joku litran mitta.
Tuli vielä mieleen, että tuommoinen ihminen varmaan muutenkin laskelmoi kumppania valitessaan. Kilpailuttaa ihmissuhteensa niin kuin se olisi jokin sähkösopimus, jonka voi vaihtaa heti kun jostain löytyy parempi tarjous.
Joo, miehet on usein sellaisia.
Saa kiemurrella vaikka käärmeenä maassa.Pitää naisenkin tietää kenet haluaa.
Aivan naulan kantaan.
kyllä noin vaan, kukaan muu vie, kun minä rakastun, en edes muita huomaa,kuin hänet, joka sydämeni vei ja siihen avaimen sai.
Rakkaus..hmmm, tiedättekö edes mitä rakkaus on ? Aika moni tällä sivulla tuntuu sekoittavan himon, ihastuksen, rakkauden...Näin jälkeenpäin tiedän olleeni vain hullaantunut, ei ollut lähelläkään rakkautta.
Niin minkäs kaksilahkeinen sitten sille tekee, aloitteen teko on aina hänen vastuullaan ja jos ei sitä tee niin se on aina miehen vika.
Jos nainen päätyy toisen kainaloon, niin hyvä niin, ei se silloin kaipaavalle miehelle se oikea olisi ollutkaan.
Jos hän rakastaisi sua,et joutuisi täällä itkemään. Jos hän rakastaisi sua.et joutuisi täällä kaipailemaan.
Rakkaus ja ikävä on vain sinussa,ei hänessä. Hän on onnensa löytänyt muualta.
Hän kyllä tietää mitä on rakkaus. Hän on rakastunut. Hän on valinnut ja ottanut naisensa. Hän kertoo rakkautensa omin sanoin hänelle.
Se nainen et ole SINÄ!!
AIVAN!!!
Ja pidäkin hyvä huoli hänestä, yhtä mahtipontinen, kuin kirjoituksesi.
Aivan....
Aloittajalle, elämää täysi olet. Anna mennä. Näytä sille ressukalle.
Pystyt siihen. Iske vyön alle. Ei se ymmärrä kuitenkaan kuinka paljon rakastat. Häntä saattaa sattuua enemmän. Olet varmasti upea, kun olet noin varman oloinen. Go for it!!
Me pidämme huolen toistamme. Älä sinä siitä huolta kanna.