Eli tyttärelläni( 10-v) on kulmakarvan ja luomen välissä suurehkon herneen kokoinen kivuton patti. Se liikkuu jos sitä kokeilee liikuttaa ja se on hieman tumma yhdestä kohtaa. Mikä mahtaa olla kyseessä?
Luomirakkula?
suvi9876
1
241
Vastaukset
- ei varmaan vakavaa
Luultavimmin tukkeutunut talirauhanen, kysta tai muu harmiton juttu - lääkärillä sen saa nippaistua helposti pois- Toki, kun noin ohuella ihoalueella liikutaan ja paikassa, jossa rumasti arpeutuminen ei olisi kovin kiva juttu, voisi myös käydä plastiikkakirurgin konsultaatiossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1155253Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/744371669- 1991183
Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1111153Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk201119Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna861040Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.47941- 64931
- 64896
Onko se niin
Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta64846