Bussilla Amadores Beachille

howi

Mikä bussi kulkee playa del inglesistä kyseiselle rannalle?

5

405

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Puerto de Moganiin menevä bussi.

    • amadores

      Bussi 91

      • basura, ei kirj.

        http://www.globalsu.net/es/lineas.php

        Kummatkaan yllämainituista 32 ja 91 bussit EIVÄT mene Amadorekseen. Bussi 91 ei aja Inglesiin lainkaan. Se ajaa Las Palmasista moottoritietä mennen tullen Inglesin ohi.
        Tosin viikonvaihteessa ja juhla-aikoihin (ilmeisesti carnevaaliaikaan ajaa) bussi 33 Inglesistä Puerto de Moganiin ajaa Puerto Ricon ja Amadoreksen kautta. Normaali Puerto de Moganin bussi 32 ei aja Puerto Ricon ja Amadoreksen kautta.
        Amadorekseen pääsee bussilla 1 mutta pitää mennä ison tien toiselle puolelle pysäkille esim. Iskelmäbaarin ja Pikkukuppilan luota kävelysillan yli, tai pääpostin lähellä olevalle liikenneympyrän pysäkille.
        Bussi 90 ajaa päivisin Amadorekseen. Varmista asia kuskilta.
        Puerto Ricon bussi 39 jatkaa Puerto Ricosta Amadorekseen.
        Nämä 39 ja 90 kiertävät koko Inglesin niemen. Samoin viikonloppu- ja juhla-aikabussi 33.


    • pinkinki25

      En muista bussin numeroa mutta ainakin vielä vuosi sitten kuljettiin monena iltana bussilla Amadoresista Inglesiin ja myöhemmin illalla takaisin. Eli joku bussi on jolla pääsee kyllä Amadoresista Yumbolle & takaisin.

      • basura, ei kirj.

        Jos jaksat lukea hieman sekavan kirjoitukseni omasi yläpuolella. Siitä selviää, että Jumbosta pääsee Amadorekseen 39 ja 90 busseilla ja 33 silloin kun se ajaa.
        Takaisin samoilla myös.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomessa on meneillään boomereiden kosto

      1990-luvun lamassa osumaa saaneet sukupolvet toivovat sen jälkeen syntyneille sukupolville kärsimystä porvareita äänestä
      Maailman menoa
      95
      2780
    2. Petteri Orpon kommentti persujen väkivaltaan?

      Hiirenhiljaa taas on, kun Tampereella persulahkon ääriosasto pahoinpiteli kantasuomalaisen tytön. Missä on pääministeri
      Maailman menoa
      128
      1985
    3. IPCC romahtaa

      Mitenkäs tässä nyt näin kävi? Ilmastohourimoinnin tukijalka myöntää, ettei mitään ilmastokatastrofia olekaan. Eikös tääl
      Ilmastonmuutos
      58
      1967
    4. Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?

      Loviisan satamaan tuotiin laiva­lastillinen pähkinän­kuoria Norsun­luu­rannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al
      Maailman menoa
      33
      1646
    5. Mitä ikävöit eniten

      kaivatussasi? 🫶
      Ikävä
      94
      1590
    6. Onko sinulla jalostettu koira? Nämä tekijät altistavat koiran sairastumiselle

      Moni Suomessa suosittu koirarotu on sairas ulkonäkökeskeisen jalostuksen ja ääripiirteiden vuoksi. Erityisesti tietyt t
      Koirat
      28
      1544
    7. Miten voit vain

      Olla kuin mitään ei olisi?
      Ikävä
      141
      1304
    8. Anabaptismin kirous

      Uudestikastetut lahkolaiset joutuvat valheen kierteeseen. He joutuvat herjaamaan lapsena saamaanssa kastetta nimeen Isä
      Kaste
      416
      1103
    9. Robotiikka korvaa tulevaisuudessa seurustelusuhteet

      Haluan herättää keskustelua aiheesta. Asiantuntijoiden mukaan robottien kehitys on 10-15 vuoden päässä siitä että voidaa
      Sinkut
      256
      1014
    10. kamera hakokylässä

      kamera kuvaamassa yleistä tietä laittomasti ristauksessa hakokylä-raatevaara!
      Hyrynsalmi
      19
      1005
    Aihe