Onko Kupittaan cittarissa huono ilmapiiri?

Vaikuttaa kuin henkilökuntaa pidettäisiin pahassa pelon ja herran nuhteessa.
Ja kuljetaan sitten rinta rottingilla ja nokka pystyssä. Vaihdan prismaan.
Itse kaipaisin kodikkaampaa ilmapiiriä ja luonnollista hymyä, ei pelonsekaista irvistystä.
15385
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Henkilökunta on hyvin käyttäytyvää muutenkin. Kohtelevat asiakkaitaan hyvin, toivottavasti heitäkin kohdellaan hyvin.

Äänestä
  • Kauppias on hieman skitsoa tyyppiä. Ajoi avovaimonkin kerran parkkipaikalta autoineen pois, vaikka tämä kiikuttaa puolisen tuhatta euroa vähimmillään K-Cittariin kuukaudessa. Oli kuulemma auto ollut liian kauan parkkipaikalla. Ei taida rahakaan kelvata, tärkeämpää vahtia ettei kukaan parkkeeraa vaan turhaan autoa kaupan parkkipaikalle. Saituus se on valttia tässä oikeistolaisessa kaupungissa.

    Äänestä

Kauppias Aaltonen piiskaa alaisiaan?

Äänestä
  • Eiokö Aaltosen rakentama Kavokadun 8-kerroksinen talo tuota tarpeeksi, kun vielä pitää ruoskaa käyttää??

    Äänestä

Mahtaakohan se Rosa olla sinkku? Todella kaunis :)

Äänestä
  • Pelon Rosako?

    Äänestä

Eiköhän se ole näissä K- ja S-ryhmän liikkeissä, varsinkin ruokakaupoissa tämän suuntainen meininki. Lidlissä taas löytyy kassoilta ihmisiä, jotka osaavat asiakaspalvelun ja toimivat aina moitteettomasti. Se on se työilmapiiri!

Äänestä

En tiedä kun en käy citumarketeissa - enkä tule käymäänkään.

Äänestä

Turust ei löydy Kavokatua. On se kumma, ku ruskolaisen täytyy se kertoo!

Äänestä
  • Alapa sinä tarkkailemaan Ylen teskti-tv:tä ja lähettämään sinne palautetta aina kun pongaat virheen. Kyllä löytyy virheitä oikeinkirjoituksessa ja lauserakenteissa.

    Äänestä

Käytyä tuli ja kuunneltua ihme tiuskimista myyjien kesken. Vittuilua saa kuunnella kotonakin.

Äänestä

Löytyykö myymälän puolelta suomen kielentaitoisia asiakaspalvelijoita?

Äänestä

Huva kaupa se on. Mina syodä sielä vatsa täyte joka paiva. Maistiaisia kamala paljo ja suodä saa monta kerta paiva. Mita ei tarvi osta ku syodä vaan, mutta miksi aina ei ole juomista.

Äänestä

ketkä lähtee kiusaamaan stevareita seuraavat kaaleita niin tarkasti että ei pysty edes ostoksia tekemään nyt kaikki kaaleen naiset ja miehet annetaan heille vähän seuraamisen meininkiä ja mennään isolla porukalla sinne ja lähetään jokainen eri kauppaan ostoksille. katotaan tuleeko hätä saada lisää väkeä töihin niillä on tarkotus ahdistaa ihmistä jotta ne saa sen vaan ulos ny jokainen mukaan tähän se on kivaaa.

Äänestä

Vanhakantainen meininki. Valikoima hyvä, vaan muuten outo henki siellä.
Paljon esittelyitä verrattuna muihin paikkoihin, mutta ne esittelijät ja myyjät on siellä alistetun oloisia. Vaikuttaa ihan kuin palvelushenkilökunnalta, alistetuilta orjilta. Siellä ei koskaan nauru raikaa, kuten muissa kaupoissa, joissa asioidessani olen huomannut, että henkilökunta on iloista ja vapautunutta.
Onko vika henkilökunnassa, vai päälikkötasolla, sitä en tiedä, mutta totuus on, että valta ei sovi kaikille ja joku kauppaopiston 25 vee merkonomi ollessaan osaston hoitajana, voi olla uransa huipulla ja ei omaa esimiestaitoja ja tällätavalla saa alaisensa näyttämään pelokkailta metsän eläimiltä, mikä välittyy asiakkaalle.
Esim. länsikeskuksen cm:ssä on paljon mukavampi asioida.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pelon ilmapiiri kirjoitti:

Vaikuttaa kuin henkilökuntaa pidettäisiin pahassa pelon ja herran nuhteessa.
Ja kuljetaan sitten rinta rottingilla ja nokka pystyssä. Vaihdan prismaan.
Itse kaipaisin kodikkaampaa ilmapiiriä ja luonnollista hymyä, ei pelonsekaista irvistystä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu