haluasin ostaa nelivarvas kilpikonnan tai kaksi jos löytyy mutta yksikin kelpaa jos tiedätte joitan jotka myyt halvalla tai sitten jos ite myy ja missä kauppoissa myydään koska yritin etsiä faunottaresta ei ollut mega eläimestä ei ollut missä kilpikonnia myydään????
Nelivarvaskilpikonna !!
8
440
Vastaukset
- hei täällä on
Hei minulla on 150 normaalihinta 300e kaupassa kilpikonna on 5 vuotias
[email protected] - Minä
kiva tietää että sinulla on kilpikonna onkose nelivarvaskilpikonna?
ja kuuluuko hintaan häkki ja muut tarvikkeet???- kilppari on vapaa
On varmasti nelivarvaskilpikonna saat kaikki mukaan terra ja kaikki tavarat.
- minä taas täällä
okei mutta onko mahdollista ostaa vasta kesällä kyin rahat ovat koossa???
- jos on
OK tietenkin jos se on minulla silloin saat 150 eurolla kokkolasta
- Helsinginki
En varmaan pysyty ostamaan jos sinä asut kokkolassa koska itse asun helsingissä
- kaikki loppu hyvin
Ei se mitään.
Kilpikonna löysi jo kodin.
- wirta1
Otathan selvää lajin hoidosta ennen kuin hankit konnan!
Nelivarpaat, ja muutkin maakonnat, tarvitsevat paljon tilaa (suuren terraarion), horrostamismahdollisuuden, oikeanlaiset olosuhteet (valaistus, pohjamateriaali) ja oikeanlaista ravintoa ( kalkki, vitamiinit) voidakseen hyvin. Itse konna ei ole ainut hankinta josta joudut maksamaan!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522125
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3351333Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.941265- 1571168
- 68981
- 35948
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31899Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59858Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta26832Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46799