Mauri Pekkarinen on Keskustan todellinen työmyyrä, joka on tehnyt puolueen raskasta jalkatyötä enemmän kuin kukaan.
Pekkarisella on näkemystä toisin kuin Matti Vanhasella. Matti Vanhanen on näköjään täysin demareiden marionetti.
Mauri Pekkarinen on syytä valita pikaisesti Keskustan puheenjohtajaksi ja sen myötä hallituksen johtoon.
Keskusta on paras.
Pekkarinen on Keskusta asialla.
11
266
Vastaukset
- Konsta.
Ei onnistu demarpoju kieroilusi.
Kyllä Keskustalaiset tietää mitä tekevät, sitä ei tarvitse kysyä demaripojulta.
Menehän oppi-isältäsi kysymään mitä viekkautta demarit seuraavaksi kokeilisi.
Demareilla on halu syrjäyttää demokraattisesti valittuja edustajia kieroilla konsteilla ja ajojahdeilla, kuten ovat kautta aikojen tehneet.
Nyt ei enää äänestäjiäkään petetä kieroilulla ja valhepuheilla. Äänestäjät ovat kaksissa vaaleissa antaneet valehtelijoille epäluottamuksen. Ja valehtelijoiden tilanne näyttää tukalalta myös tulevia vaaleja ajatellen.
Keskusta ei ole rasistinen puolue.
Keskusta on turvallinen ja paras.- Kepusta jysähtää
Taidat itse olla demari, kun juttujasi ei nauramatta voi lukea. Taitavaa, taitavaa.
- havainto
"Demareilla on halu syrjäyttää demokraattisesti valittuja edustajia kieroilla konsteilla ja ajojahdeilla, kuten ovat kautta aikojen tehneet."
- - - - - - - -
Olikohan se Keskisuomalainen vai Ilkka, jompikumpi joka tapauksessa, joka toi esiin, ettei keskustaa voi johtaa kukaan muu kuin sellainen henkilö, joka nauttii täydellisesti SDP:n luottamusta.
Tästä syystä piti Paavo Väyrysen lähteä, Esko Ahon paeta ameriikkaan ja kepun erottaa Jäätteenmäki puoliväkisin.
Nyt katsotaan, miten kauan Matti Vanhanen tottelee SDP:n komentoa niin, että luottamus siellä suunnassa säilyy.
Muuten on keskustassa jälleen puheenjohtajavaalin aika.
- puolueet lakkautettava
KANSANASIALLA!
PUOLUEPUKIT HAISTAKOOT P--SEEN!- Niin on.
Demareilla on taipumus kieroilla.
- ajatus
Olisi todella ehdottomasti koko maan edun mukaista, jos Mauri Pekkarinen valittaisi keskustan puheenjohtajaksi ja siirrettäisi pääministeriksi Matti Vanhasen tilalle.
Pekkarisen johdolla Suomen Keskusta kasvaisi nopeasti yli 30% kannatukseen ja voisi ottaa maan ohjat käsiinsä vilpisteleviltä demareilta.- Mauri von G.
Jos Mauri Pekkarisesta tulee keskustan puheenjohtaja, on sekin demarivalhetta ja kieroilua.
Jos keskustan kannatus nousee yli 30% nopeasti, on sekin demarivalhetta ja kieroilua. Eihän keskustaa kannata muut kuin demarit, jotka saavat keskustasta kivan apupuolueen, jotta päätöksenteko näyttäisi demokraattisemmalta.
Susilla ja syömällä kekusta on silli parsa.
Ja jos katsotaan koko maan etua, olisi keskusta pitänyt lopettaa terveydelle vaarallisena jo aikoja sitten...nytkin tätä palstaa lukiessani olen vähällä kuolla nauruun! - rpu
Mauri von G. kirjoitti:
Jos Mauri Pekkarisesta tulee keskustan puheenjohtaja, on sekin demarivalhetta ja kieroilua.
Jos keskustan kannatus nousee yli 30% nopeasti, on sekin demarivalhetta ja kieroilua. Eihän keskustaa kannata muut kuin demarit, jotka saavat keskustasta kivan apupuolueen, jotta päätöksenteko näyttäisi demokraattisemmalta.
Susilla ja syömällä kekusta on silli parsa.
Ja jos katsotaan koko maan etua, olisi keskusta pitänyt lopettaa terveydelle vaarallisena jo aikoja sitten...nytkin tätä palstaa lukiessani olen vähällä kuolla nauruun!koko Suomi kun kaikki äänestävät väärää PUOLUETTA
- maan etu
Mauri von G. kirjoitti:
Jos Mauri Pekkarisesta tulee keskustan puheenjohtaja, on sekin demarivalhetta ja kieroilua.
Jos keskustan kannatus nousee yli 30% nopeasti, on sekin demarivalhetta ja kieroilua. Eihän keskustaa kannata muut kuin demarit, jotka saavat keskustasta kivan apupuolueen, jotta päätöksenteko näyttäisi demokraattisemmalta.
Susilla ja syömällä kekusta on silli parsa.
Ja jos katsotaan koko maan etua, olisi keskusta pitänyt lopettaa terveydelle vaarallisena jo aikoja sitten...nytkin tätä palstaa lukiessani olen vähällä kuolla nauruun!Mikään edellä kirjoittamasi ei kumoa sitä, että Mauri Pekkarisen valinta Matti Vanhasen tilalle todella olisi koko Suomen edun mukaista.
Asia pitäisi toteuttaa välittömästi ja nimenomaan maan kokonaisedun nimissä. - Konsta.
rpu kirjoitti:
koko Suomi kun kaikki äänestävät väärää PUOLUETTA
Tosi on.
- se on
maan etu kirjoitti:
Mikään edellä kirjoittamasi ei kumoa sitä, että Mauri Pekkarisen valinta Matti Vanhasen tilalle todella olisi koko Suomen edun mukaista.
Asia pitäisi toteuttaa välittömästi ja nimenomaan maan kokonaisedun nimissä.Siinäpä taasen pitkä litania sossuälymystön hegentuotteita.
Eihän teitä kukaan ota tosissaan.
Joten jotain kuseen verrattavaa eritettä läikkyy päässänne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.2972671Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."782465SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis552205Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj771893- 1251672
Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis591554- 1371447
En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin731328Auta mua mies
Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.881140Olet kiva ihminen
En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli771114