Haglund valehteli medialle!

Taas on RKP:n puheenjohtaja jäänyt kiinni valheesta! Haglund väitti medialle, että RKP olisi luopunut Freudenthal-mitalien jakamisesta. Niinhän ei asia ole.

Puolue ei vain ole jakanut mitalia vuoden 2007 jälkeen, mutta siitä ei ole luovuttu.

On se kummaa, jos puoluen johtaja ei muka tiedä asiaa!
7161
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ensin Wallin ja nyt Haglund. Ja kyllä aiemmatkin puheenjohtajat valehtelivat, mutta silloin se painettiin villaisella.

Äänestä

Calle on Pelle.
Korvat märkänä.

Äänestä

.

Ärkkopee ei voi todellisuudessa luopua rasismistaan

Koska joutuisi silloin lakkauttamaan itsensä

.

Äänestä

"Tutkivat journalistit asialle ottamaan nyt tarkempaa selkoa, miksi yksi Auschwitzin alaleireistä kantaa Freudenthalin nimeä. "

Antamastasi linkistä voi päätellä että leiri on tarjonnut työvoimaa "Freudenthal Getränke GmbH" nimiselle yhtiölle. Ehkä leirin nimi tuli tästä juomia valmistavasta yhtiöstä?

Äänestä

RKP jakaa vieläkin Freudenthal -roturasistin nimeä kantavia mitaleita suomalaisten kyykyttäjille! Viimeisin rotumitalisti on PAAVO LIPPONEN, joka sai pronssisen "juudaksensuudelmansa" vuonna 2007, vieläpä peräti 8000€:n "palkkion", (lue lahjuksen) keralla! Mitali taisi tulla Lipposen ansioista kielilain läpirunnomisessa.

Toki Paavo sai myöskin toisenkin mitalin eli Folktingetin kultaisen ansiomerkin 29.04.2003.

Lehtiuutinen Loviisasta kertoo näin:

Folktingetiltä tunnustusta puhemiehelle
Paavo Lipposen mielestä Loviisa on hyvä esimerkki toimivasta kaksikielisyydestä

30.04.2003
http://www.loviisansanomat.net/paauutiset.php?id=329

Folktinget eli suomenruotsalaiset kansankäräjät palkitsi entisen pääministerin ja nykyisen eduskunnan puhemiehen Paavo Lipposen istuntonsa alkajaisiksi Loviisassa lauantaina. Folktinget kiitti kultaisella ansiomerkillään Lipposta tämän pitkäaikaisesta työstä ruotsin kielen ja suomenruotsalaisen kulttuurin hyväksi.

http://www.mediapalvelu.info/lovari/images/image.php?id=213

Äänestä

Onko Mooses Svensk Lipponen ilmoittanut saamansa RKPn lahjuksen veroilmoituksessaan ?
Vai onko hän syyllistynyt törkeään veropetokseen?
Rikos ei ole vanhentunut, joten poliisi vain töihin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Calle. kirjoitti:

Taas on RKP:n puheenjohtaja jäänyt kiinni valheesta! Haglund väitti medialle, että RKP olisi luopunut Freudenthal-mitalien jakamisesta. Niinhän ei asia ole.

Puolue ei vain ole jakanut mitalia vuoden 2007 jälkeen, mutta siitä ei ole luovuttu.

On se kummaa, jos puoluen johtaja ei muka tiedä asiaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu