Olen juuri laittanut kiljut käymään 1.5l limupulloon. Se on kait ilmatiivis kun korkki on kiinni eli räjähtääkö se kohta? Ainakin kun luin näitä niin varoiteltiin,että se voi räjähtää kun pullo on ilmatiivis. Voinko ottaa korkin pois jos on hirveät paineet pullossa? Sitten jos sen ottaa pois varoiteltiin taas,että osa alkoholista muuttuu etikaksi jos pitää pulloa avonaisena. Pitäisikö porata pieni reikä korkkiin?
Kilju
kiljuaja
3
190
Vastaukset
- pikkulintu puhelee
Perinteistä luuserin touhua. Ainoastaan paatuneet alkoholistit ja rikolliset valmistajat jotain niin groteskia kuin kiljua. Me todelliset elämässä menestyneet olutharrastajat emme moisiin sorru vaan juomme oluista uljainta, siis Pirkka olutta. Se on todellinen voittajan olut.
- kiljuaja
Vaikea minun on juoda mitään pirkka olutta,kun olin pieni äitini sanoi,että kun olet iso älä sitten osta alkoholijuomia. Tätä olen noudattanut koko elämäni.
- Ale112uu
Pontikka on parempaa t:Nilla
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelekkakisat
Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.115934- 882993
- 462852
- 522443
- 142353
- 462294
- 252271
Pitäis vaan lopettaa
Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei132180Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa -kaudesta
Unelmia Italiassa -sarja on ollut supersuosittu ja uutta kautta on odotettu. Nyt on tullut se aika, että TV-katsojat pää71933Salatut elämät: Lola Odusoga -paljastus - Tämä suosii tiettyjä Salkkarit-faneja!
Salatut elämät vetää katsojia tv-ruudun äärelle jaksosta, kaudesta ja vuodesta toiseen. Tähän mennessä sarjaa on nähty j81861