Neljä ongelmaa, joita yksikään suhde ei kestä
Perjantai 22.2.2013 klo 13.48
http://www.iltalehti.fi/rakkausjaseksi/2013022216707864_lz.shtml
Perjantai 22.2.2013 klo 13.48
http://www.iltalehti.fi/rakkausjaseksi/2013022216707864_lz.shtml
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Jaa, jos mies ei siedä motkottavaa muijaa, mutta sietää pettämisen, niin silloin mies ei kyllä välitä naisestaan yhtään.
Pahinta minusta on juuri tuo kykenemättömyys asettua toisen asemaan - narsismi, sitä ei kukaan selväjärkinen jaksa kauaa. Minusta välinpitämättömyys on suhteen tappaja number one, koska kaikki lähtee siitä että jollain tasolla saa toisessa aikaan jotain reaktiota. Muuten on peli pelattu, jos ei mikään toista hetkauta.
jep mullekin vähän niinku yllättävä tieto tuo: "pettäminen ei ole syy eroon"
Muuten ihan hyvä muttaku silläkin tuppaa olemaan toistuva vaikutus... tietenkin tuo psykologi on ollu tekemisissä pariskuntien kanssa, jotka ovat tulleet korjaamaan tätä asiaa... eri asia on jos kissaa ei istuteta pöydälle
Eksäni mielestä on minun syy jos suutun kun hän rehellisesti kertoo pettämisestään. AI ANTEEKSI!!! onneksi olkoon rehellinen rakkaani minäkin teen sitten näin kun minä käyn pettämässä... jos sen sanoo se ei ole rikos :-)