Taas käräjöidään Kepun korruptiohallituksen sotkuja

450
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kepu-ketkujen ja kepun halvalla ostaneen omistajan, merisalon, oikeudenkäynnit jatkuvat jälleen huomenna.

Liukas vanhanen tai kellari-korhonen ovat onnistuneet välttämään tämänkin oikeudenkäynnin.

Äänestä
  • Kivat sulle ketkujen ketku, roikut täällä tyhjäisten tuppuna, josta ei ole koskaan ollut mihinkään, jota kukaan ei noteeraa,yäk.

    Äänestä

  • tyhjänenon kirjoitti:

    Kivat sulle ketkujen ketku, roikut täällä tyhjäisten tuppuna, josta ei ole koskaan ollut mihinkään, jota kukaan ei noteeraa,yäk.

    Sinä täällä roikut etkä koskaan kykene mihinkään asialliseen kommentointiin itse asiasta, vaan haukut kirjoittajia.

    Äänestä

Kepu-toiminnan oikeuskäsittely ja ketkujen tuomitseminen jatkuu hovioideudessa. Valitettavasti liukas-vanhasta eikä kellari-korhosta ei ole saatu vastaamaan kepu-toiminnan rahoituksesta. Vain pienemmät tekijät ovat leivättömän pöydän ääressä.

Kalliiksi tulee ketkuilun ja korruption lisäksi pitkät oikeudenkäynnit kepusotkujen selvittämisessä ja rörös-satraappien tuomitsemisessa. Ei ole ilmaista valtion linnahoitokaan, joskin se estää uusintarikollisuutta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mauri.P kirjoitti:

http://www.savonsanomat.fi/uutiset/kotimaa/hovioikeus-pui-pian-nova-miesten-kelkkatehdassotkua/1301484

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu