haittaako

jos kossupullon etiketti on rypyssä vaikuttaako se juomaan itse?Siis prosentteihin ja makuun?Onko myynnissä olevissa pulloissa ryppyisiä etikettejä?
465
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Jos ennen vanhaan olisi Alkossa ollut sellainen pullo niin olisi se myynnistä poistettu varmasti.

Äänestä

Se ei ole niinkään tärkeää, onko etiketti siisti tai rypyssä, vaan se, että ryypätessään pitää kiinni etiketistä.

Äänestä
  • Otsasi rypyssä pitää sinun Kossusi juoman!

    Äänestä

Siisti etiketti estää maasäteilyn tunkeutumisen itse juomaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tarkkamies kirjoitti:

jos kossupullon etiketti on rypyssä vaikuttaako se juomaan itse?Siis prosentteihin ja makuun?Onko myynnissä olevissa pulloissa ryppyisiä etikettejä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu