Netti on täynnä rehellisiä kaupustelijoita, jotka pyytää maksua etukäteen. Se kannattaa ilmanmuuta tehdä. Suosittelen, että nykäsette välinpitämättömyysmoodin päälle ja alatte naputella luottokorttienne numeroita sinne tänne. Kyllä se tilattu tuote sieltä tulee. Myyjäkin on tietenkin ihan rehellinen ja mukava henkilö. Ei se kuseta. Hyviä kauppoja. Idiootit.
Typerykset hei!
heikkipililläleikki
289
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Aivan totta joka sana! Koska me suomalaiset olemme niin rehellistä kansaa, ei meitä kukaan halua huijatakaan. Kaikki mikä vaikuttaa liian hyvältä ollakseen totta... Se on kuitenkin totta! ;)
ostin nettikaupasta, joka ei muuten myynyt mitään ulos mistään toimipaikasta... määrättyä tuotetta... en suostunut mihinkään kaupaan siten että olisin mitään sähköpostiosoitetta tai tilinumeroa antamaan.... homma hoitui niin jotta lähetti laskun jonka maksoin ja kun lasku oli tilillä niin tavara lähti saman tien... hyvin toimi, mutta kyseessä olikin kotimainen tunnettu alan liike.Muista en osaa mitään sanoa kun en ole tilannut mitään, enkä tilaa.... tietojani en mihinkään nettiin laita.Puhelimella tuokin hoitui.