Aamulehti: Katainen tyhmä

Tamperelainen Aamulehti sanoo Kataista melko suoraan tyhmäksi. Asia lienee niin totta, ettei sen esilletuloa enää voinut välttää. Siksi oli parempi julkaista totuus oman äänenkannattajan sivuilla.

Näyttää muutoinkin Kokoomuksen politiikkaa leimaavan kaikkinainen yksioikoisuus ja narsistinen typeryys. Tekijöidensä näköistähän tuo politiikka on.
22196
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Trafi puh vaihde meni espanjaan valtio säästi 800 000€ . Jyrki lahjoitti 700 000€ . Typeryksien typeryys on tuo Jyrki Boy

Äänestä

Tyhmä ja osaamaton. Kaikkien aikojen surkein pääministeri, joka tuottanut toimillaan jo kymmeniätuhansia työttömiä. Ja lisää tulee, jos jatkaa saa.

Äänestä

Voisin luonnehtia yksinkertaiseksi ja yritteliääksi. Hänestä on ollut paljon vahinkoa Suomelle.
Liian isot saappaat jalassa on poika mennä lompsinut koko ajan.

Äänestä

Ei tässä muut ole tyhmiä kuin nim Sdeon, joka on ylentänyt itsensä,
mikäs se nyt olikaan joku asiantuntija vai konsulentti. Oman alan eettiset säännöt
ovat hänelle vieraita.

Äänestä
  • No, eihän tässä voi tosiasioilla saada ainakaan Sinua tajuamaan, että yhteisestä edusta tässä on kuitenkin kyse, Kokoomus mukaanluettuna.

    Äänestä

Olen henkeä pidätellen odottanut koska eliittimdia (kok)
kysyy Kataiselta mafiavaltio Kyproksen apupaketista?
Ei pihaustakaan ole kuulunut. Eliitimedian (kok)
lasipalatseissa pohditaan pääpunaisena miten Kyprospaketti,
satojenmiljoonien vastuut saataisiin vieritettyä mahdollisimman
huomaamattomasti veromaksajien niskaan. Lisää vaan tänne
rahanpesijöiden ,huumekauppiaiden,mafioosojen laskuja,
kyllä sinisilmäinen orjakansa Suomi maksaa.

Äänestä

Erittäin typerä Kataisen pöljä on myös myymässä kaiken kansallisen, pilkkahintaan.

Äänestä

Sdeon kirjoitti:


"Tamperelainen Aamulehti sanoo Kataista melko suoraan tyhmäksi. Asia lienee niin totta, ettei sen esilletuloa enää voinut välttää. Siksi oli parempi julkaista totuus oman äänenkannattajan sivuilla.

Näyttää muutoinkin Kokoomuksen politiikkaa leimaavan kaikkinainen yksioikoisuus ja narsistinen typeryys. Tekijöidensä näköistähän tuo politiikka on. "

------------------------------------------------------------------------------------------------

Kyllä Katainen on miellyttäväkäytöksinen ja sujuvasti puhuva ja esiintyvä nuorehko miespoliitikko.

Mutta totta on, että ei liene niitä kaikkein terävimpiä ajattelijoita. Siinä samaa mieltä. Sujuva käytös ja puhuminen on kyllä etu politiikassa.

Koko kokoomuksen suuri virhe on siinä, että siellä ei nähdä suurta massatyöttömyyttä suurena uhkana koko yhteiskunnalle. Varsinkin suuri nuorisotyöttömyys on suuri vaara koko yhteiskunnallke. Esim. Kataisen ajama eläkeiän nostaminen todellisuudessa lisää nuorisotyöttömyyttä. Voidaan ajatella, että todellinen työpaikkojen lukumäärä on pysyvästi paljon pienempi kuin työtä vailla olevien työntekijöiden määrä. Tämä on viime vuosina ollut fakta ja jatkuu tulevina vuosina.

Työn välitystä tehostamalla tuo perusongelma ei poistu. Se poistaa vain kitkatyöttömyyttä, mutta työttömyys se vain jatkuu. Pahimmin tämä ongelma kohdistuu nuoriin työntekijöihin. Kokoomuksessakin tämä asia pitäisi ymmärtää.

Äänestä

tyhmä jykke hoitaa meijät kuseeen

Äänestä
  • Jykä uhraa jutan kypros alttarilla. Jutta tekee kokoomukssen eu nuoleskelu politiikkaa tiukkana tätinä ja ottaa jykän puolesta vihat niskoilleen. Kokoomukseen ei paska tartu.

    Äänestä

  • Koo

    Äänestä

Katainen hokee aina niitä samoja fraaseja ja mitään vakavasti otetttavaa ratkaisua hänellä ei tunnu olevan.
Mitä teemme pääministerillä, joka toistelee ulkoaopittuja itsestäänselviä lauseita.
Aina haastatteluissa sama juttu.
Ts. hänellä ei ole mitään varteenotettavaa annettavaa.

Äänestä

Jyrki on nulikka.. Se, että hänen tasoisensa ihminen on Suomen PÄÄMINISTERINÄ, kertoo jotain tämän kansan älykkyysosamäärästä.

:(

Valitettavasti.

Tyhjällä kolinalla ja tyhjillä fraaseilla moni tässä maassa sukeltaa eteenpäin ja mummot tykkää. Kunhan on vain kravatti ojennuksessa ja pikkusievä hymy.
Katainen on häkeltynyt itsekin siitä, että valta on hänelle suotu. Näin siinä sitten käy.. kun lapselle annetaan enemmän, kuin on sopivaa.

''Kavereille kanssa'' - polittiikka olkoon tiensä päänsä. Eroa.

Äänestä

Keskinkertaisten virkamiesten puolue.

Surkeaa jälkeä tehnyt, maksanut suomalaisille jo kymmeniä miljardeja.
Pari-kolme sukupolvea joutuu tekemään tosissaan töitä, että saa vahingot korjattua.

Äänestä

Katainen on erittäin kunnianhimoinen pyrkyri.
Hallituksen kaatumisestakin hän ottaa kunnian. Hän, Göbbels, kaatoi hallituksen!

Äänestä

Pyrkyri. Totta tosiaan. Samaa voi sanoa toki myös JuttaPutasta, ArhiParhista ja monesta muusta lapsosesta nykyhallituksessa. Pelkkiä oman etunsa tavoittelijoita kaikki tyynni. Ei mitään tajua valtakunnan eduista.

Äänestä

Apunen takaisin

Äänestä

Ei

Äänestä

Ni

Äänestä

Ei

Äänestä

Nyt

Äänestä

Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Sdeon kirjoitti:

Tamperelainen Aamulehti sanoo Kataista melko suoraan tyhmäksi. Asia lienee niin totta, ettei sen esilletuloa enää voinut välttää. Siksi oli parempi julkaista totuus oman äänenkannattajan sivuilla.

Näyttää muutoinkin Kokoomuksen politiikkaa leimaavan kaikkinainen yksioikoisuus ja narsistinen typeryys. Tekijöidensä näköistähän tuo politiikka on.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu