Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

huijausta vai ei

16413
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Ihan arkipäivää nykyään. Ei pokerisoftien edes tarvitsisi kusettaa kun pelaajat hoitavat senkin puolen. Siinä suurin syy miksi pelit menevät täysin vastoin prosentteja. Ei mitään järkeä enää pelata nettipokeria ellet omista kaikkia mahdollisia pokerityökaluja ja bottiarmeijaa. Pelkästään ne työkalut liikkuvat mielestäni hyvän maun rajoilla, vain pellet niitä käyttävät.

Äänestä

Turnauspuolella kai noita potteja on vähän vähemmän. Helpompi koodata voittava käteispelaaja kuitenkin...

Itse epäilen tähän mennessä törmänneeni kerran bottiin. Jos näin oli, niin säätäjälle voisi tarjota kaljat. Pelasi nimittäin astetta TAGimmin tämä botti. Vain parit (88 ) ja AK, ja aina all-in preflop. Pääsin itse tiputtamaan tuon viimeksi turneesta, kun isossa blindissa QQ ja tuo käänsi esiin 99:n.

Äänestä
  • Homo se vain ihailee botteja säätäviä rikollisia hakkereita..

    Äänestä

  • The_Fag kirjoitti:

    Homo se vain ihailee botteja säätäviä rikollisia hakkereita..

    Voi olla.

    Minä lähinnä haluan kiittää pokerissa vastapuolella olevia idiootteja. Estävät rollin kuivumisen ja sitä kautta pitävät tämänkin harrastuksen hengissä...

    Äänestä

No mites nyt suu pannaan? Kirjoitin boteista noin 2 vuotta sitten tälle palstalle ja silloin kaikki olivat kirkumassa että voittavat botin koska tahansa. Yritin selvittää palstan kaikkitietäville neroille millaisia nykypäivän botit ovat, mutta kuuroille korville meni nekin tekstit. Ihan kivat tienestit puoleen vuoteen täyspaska boteilta, vai mitä?

Äänestä
  • Viitsisitkö kaivaa esiin viestin, jossa minä olin kirkumassa voittavani botin koska tahansa?

    Äänestä

  • old_profile_34673 kirjoitti:

    Viitsisitkö kaivaa esiin viestin, jossa minä olin kirkumassa voittavani botin koska tahansa?

    Sinä nyt olet joka ketjussa kirkumassa näsäviisasta paskaasi.

    Äänestä

  • Tosi on kirjoitti:

    Sinä nyt olet joka ketjussa kirkumassa näsäviisasta paskaasi.

    Voi olla. Ajattelin nyt vain, kun olen lähes ainoita rekisteröidyllä nimimerkillä täällä kirjoittavia, niin ainakin minun nyt luulisi kuuluvan tuohon kategoriaan.

    Rekisteröimättömät nimimerkit ovat lähinnä huvituksen lähde. Kuten sinä.

    Äänestä

  • Tuota bottia vastaan pelatessa tulee samanlaisia ohivetoja kuin nettipokerisaitilla muutenkin. Tuota ne tuskin ovat riganneet, kun rahakaan ei vaihda omistajaa??

    Äänestä

  • mites on? kirjoitti:

    Tuota bottia vastaan pelatessa tulee samanlaisia ohivetoja kuin nettipokerisaitilla muutenkin. Tuota ne tuskin ovat riganneet, kun rahakaan ei vaihda omistajaa??

    Joo, kyllähän tuon biittaa aika helposti pitämällä vain sopivan agression päällä. Muutaman kerran bottikin veti ohi ennen kuin katkesi. :)
    En kyllä ihmettele, vaikka se kivisiä pelaajia katkoisikin.
    Panostusmallit botilla olivat aika selkeitä ja antoi aika helposti aloitteen, kun otin agressiivisen vaiheen ja botti siirtyi call-moodiin. Silloin ei ole kuin yksi mahdollinen lopputulos, botin katkeaminen. :)

    Äänestä

ainakin oot ollu vinkumassa siitä kuinka rehellistä peli on,no tässä' taas yki esim.että kusetusta tapahtuu.....koksaan et voi olla varma että peli olisi rehellistä.....

Äänestä
  • Olen ollut vinkumassa, ettei peliä kannata rigata, eikä sitä ole mitä ilmeisimmin rigattukaan. Joku voi jonkun poikkeuksen löytää, mutta eipä ole tainnut vielä tällä saitilla tulla vastaan.

    Pelaajat taas voivat huijata hyvinkin. Botteja käyttämällä tai parilla muulla tavalla... Mutta aiankin osa jää kiinni. Kuinka suuri osa? Vaikea sanoa.

    Äänestä

  • old_profile_34673 kirjoitti:

    Olen ollut vinkumassa, ettei peliä kannata rigata, eikä sitä ole mitä ilmeisimmin rigattukaan. Joku voi jonkun poikkeuksen löytää, mutta eipä ole tainnut vielä tällä saitilla tulla vastaan.

    Pelaajat taas voivat huijata hyvinkin. Botteja käyttämällä tai parilla muulla tavalla... Mutta aiankin osa jää kiinni. Kuinka suuri osa? Vaikea sanoa.

    Suksi gämbleri kuuseen.

    Äänestä

Nettipokerissa kaksinkertaistettua talletuksesi tulee downswing joka nakertaa kassan nollille yhtä varmasti kuin yö tulee päivän jälkeen, nähty on lukuisia kertoja. Rigatulla softalla/boteilla homma hoidetaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, kirjoitti:

joka tapauksessa aina näitä vaan putkahtaa esiin????
http://www.pokeritieto.com/pokeriuutiset/jarjestaytynyt-bottihuijaus-poliisitutkintaan-ruotsissa.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu