VAALIT

Nyt olisi ennenaikaiset eduskuntavaalit paikallaan,
ennen kun eduskunta päättää EU-perustuslaista.
Edokkailla olisi mahdollisuus tuoda mielipiteensä äänestäjille tiedoksi, ettei tapahtuisi yllätyksiä eduskunnan äänestyksessä.

VAI MITÄ ????
2110
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Että pannaan perustuslaillinen säädäntä järjestys ja hajotetaan eduskunta.

Kepu saa Vanhasen johdolla hyvän tuloksen eikä demaritkaan hirveästi häviä. Kokoomus on vielä ihan pihalla eikä tällä teemalla kyllä pysty profiloitumaan vaihtoehtona. Uudella eduskunnalla ja Vanhasella on sitten taas 4 vuotta lisää aikaa eli yhteensä 5-6 vuotta.

jep.

Äänestä

ehrottomasti kansan pitää saara päättää perustuslaista tämä perustuslaki mikä nyt on tehty tähtää siihen eu tulee liittovaltio ja se on paha. tarkoittaa sitä että itsenäisyyskatoaa. mutta kun kansa päättää se varmaan haluaa että eu tulisi vain valtioittenliitto ja näin ollen suomi pysyisi itsenäisenä vai mitä, ministerit ja eruskunta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mörkö kirjoitti:

Nyt olisi ennenaikaiset eduskuntavaalit paikallaan,
ennen kun eduskunta päättää EU-perustuslaista.
Edokkailla olisi mahdollisuus tuoda mielipiteensä äänestäjille tiedoksi, ettei tapahtuisi yllätyksiä eduskunnan äänestyksessä.

VAI MITÄ ????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu