100 000 uuden työpaikan tavoite täyttyy pian

Tammikuussa työttömien määrä on kasvanut 25 000:lla. Jutta tulee kohta julkisuuteen kertomaan, kuinka hyvin SDP on onnistunut parantamaan työllisyyttä!
253
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kun tässä tämä aika hellittää

Äänestä

tilalannekatsaus 1uusi työpaikka löytynyt, ennustajaukko jykälle ja palkka vain 700tonttua

Äänestä

Kommentoi aloitusta


SDP:n linja pitää kirjoitti:

Tammikuussa työttömien määrä on kasvanut 25 000:lla. Jutta tulee kohta julkisuuteen kertomaan, kuinka hyvin SDP on onnistunut parantamaan työllisyyttä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu