Morjens heikkoluonteiset!

Ostin toissapäivänä sikarirasian enkä ole vielä edes avannut sitä. Edelliskerran sauhuttelin noin kuukausi sitten. Mutta tänään konjakkitilkkasen päälle taidan kiskaista yhden. Että semmoista tällä kertaa.
6454
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

ootko nyt parempi ihminen kun me elämänarvottomat vakituisesti tupakoivat?
käyt aina kuukauden välein postaa ton saman jutun ollaa tajuttu jo...

Äänestä

Kyse ei ole heikkoluontoisuudesta tai muustakaan luonnosta.Kyse on nautintoaineiden kohdalla siitä,että niitä kannattaa käyttää siinä määrin,kuin ne tuottavat nautintoa.Jos sinulle sopii sikari silloin tällöin(esim juuri herkullisena yhdistelmänä konjakin kanssa),niin se nautintosi ei sinänsä ole arvokkaampaa,kuin kolme(tai 300 000)sikaria päivässä polttavan,kunhan kyse on nautinnosta.Pelkkään riippuvuuteen perustuvaa tupakointia en näe mieluisena,saati kovinkaan nautinnollisena.

Äänestä
  • Jokaisen pitäisi tajuta, ettei tupakan kaltaista myrkkyä kannata ottaa elimistöönsä liikaa. En muuten eilenkään käynyt siggellä, mutta kohtapuoliin menen suorittamaan tuon rituaalin. Meinaan kolme viidestä vielä jäljellä. Ja merkki on Rozet. Ainakin minulle maistuu.

    Äänestä

  • Kova jätkä kirjoitti:

    Jokaisen pitäisi tajuta, ettei tupakan kaltaista myrkkyä kannata ottaa elimistöönsä liikaa. En muuten eilenkään käynyt siggellä, mutta kohtapuoliin menen suorittamaan tuon rituaalin. Meinaan kolme viidestä vielä jäljellä. Ja merkki on Rozet. Ainakin minulle maistuu.

    kova jätkä ei osaa nähä kokonaisuutta. huutaa kaikkee hölmöö yksittäisii asioita (samoja asioita 20 kertaa).
    RT:llä sentää älyä jonkiverra päässä

    Äänestä

siehän sälli oot !

Äänestä

iskäs oli heikkoluontone sen jälkee ku sä synnyit

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kova jätkä kirjoitti:

Ostin toissapäivänä sikarirasian enkä ole vielä edes avannut sitä. Edelliskerran sauhuttelin noin kuukausi sitten. Mutta tänään konjakkitilkkasen päälle taidan kiskaista yhden. Että semmoista tällä kertaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu