Eikö liikenneturvallisuus oli tärkeämpi kun nukkuva kuski? Kyllä piirturi toimii myös kuormaautoissa. Ja heillä pyyhkii hyvin.
Eikun piirturit vaan heti takseihin.
http://www.iltalehti.fi/autot/2013022716723479_au.shtml
Eikun piirturit vaan heti takseihin.
http://www.iltalehti.fi/autot/2013022716723479_au.shtml
Vastaukset 6
Vanhimmat
Juu ja loppuu ne renkien omat ajot isännän autolla ja polttoaineilla,kun ajoa ollut ,mutta rahnaa ei ole tullut.
Sieltähän tulee ehdotuksia,ja oikeen viisaan päästä. Kurssia,helistimiä kaikkea rihkamasäädöksiä.Kuka hyötyi ,kun poistettiin farmariautoista lisäpenkit! Miettiä saa päättäjä onko Suomi asuttu tulevaisuudessa koko maassa.Eipä ole enää maaseudulla työvoimareserviä .
Piirturi, eli taksamittari on joka taksissa. Sieltä saa tietoa enemmän, kuin mistään piirturista. Vieläkö lisää turhia laitehankintoja?
Dikikorttipiirturi,kuin rekoissa joka varttia ennen hälyyttää että nyt olisi pienen tauon paikka. Kesken ajon voisi pysähtyä sopivalle seisakkeelle ja soittaa jatkoyhteyden sille lentokentälle menossa olevalle liikematkustajalle.
Asia 1
Etkö tiedä etukäteen kauanko kestää ajaa lentokentälle? Jos pitkä matka ja tunnit vähissä sinun pitää antaa keikka jollekin toiselle!
Asia 2
Miten rekka sitten tekee kun on 50km rannasta ja tunnit täynnä? Laiva lähtee eikö vai jääkö se odottamaan rekka puoli vourokautta?
Miksi joku taksi saa ajaa ilman piirturia? Sinne vaan kun on kerran " ammattiliikenne ".
Kyllä se vain on niin että takseihin pitää asentaa digipiirturi.Olen itse entinen taksinkuljettaja joka tietää,kuinka räikeästi siellä rikotaan ajo/lepoaikoja,siksi lopetinkin kyseisen paskakuskin homman.