Katainen kertoi tutkimushankkeesta rehellisesti

illan a-studiossa.

Ja kertoi myös sen, että tätä tutkimushanketta esiteltiin jo puoli vuotta sitten Säätytalolla myös medialle. Ja tämä keskusteluasiakirja julkistettiin silloin
http://valtioneuvosto.fi/tiedostot/julkinen/pdf/2012/sininen-kirja/fi.pdf
456
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Samaa mieltä

Äänestä

Näin teki. Tässä asiassa on sotkettu tarkoituksella monta asiaa.

Äänestä

Korruptio on aina korruptiota. Jos pääministeri harrastaa korruptiota niin onko se ihan ok?

Äänestä

minäkin osaan kirjoittaa kauniita sanoja mutta siitä ei kaverit maksa 700 000 euroa toisten rahoista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tv-katsoja kirjoitti:

illan a-studiossa.

Ja kertoi myös sen, että tätä tutkimushanketta esiteltiin jo puoli vuotta sitten Säätytalolla myös medialle. Ja tämä keskusteluasiakirja julkistettiin silloin
http://valtioneuvosto.fi/tiedostot/julkinen/pdf/2012/sininen-kirja/fi.pdf

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu