Hyvinkään ampujan juttu

ei muuten kuulu tälle palstalle lainkaan.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Miksei? Kysymys on hartaasta persujen ihailijasta joka on saanut vaikutteita aetten ihailijoilta ja äärioikeistolta. Molempia löytyy persuista ihan piisalle asti.

Äänestä

koska hiltunen oli persu nuori ja hyvin aktiivinen toimija persujen nuorisoliikkeessä

Äänestä

Ei kuulu, koska Hiltunen oli vasemmistolainen. "hauskaa oli toverit".

Äänestä
  • facebookissa persuja

    Äänestä

Hiltusen äiti on vihreä hörhö

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


näin se on kirjoitti:

ei muuten kuulu tälle palstalle lainkaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu