Ihmisestä välittävä pitää yhteyttä oli tilanne mikä tahansa.
Oikeasti toisesta
väitätkö vastaan
21262
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Ai ;)
hyviin pidetään yhteyttä. Paskoille kirjoitetaan täällä.
Ja kaikille eksille, ja ihastuksille ja ihquille, joille ei kehtaa suitsutella.
Tietäis vaan oletko hän ja oletko tosissaan.
huonot Aavistukset ja hyvin tosissaan olet.
Ei sitte.Olkoon.
Olet oikeassa vain jos tunne on molemminpuolinen...
Juurikin näin, ei mitään lisättävää.
Täysin.
Ei välttämättä, jos pelkää että saa viesteillään toisen ahdistumaan, itse odotan eräältä joka hetki että laittaisi viestiä vaan itse en uskalla laittaa koska pelkään ettei toinen halua viestejäni.
Aikuisilla ihmisillä on yleensä senverran elämänkokemusta että ymmärtävät
asioita ja osaavat asettua toisen asemaan. Ajattelin vain nikkisi perusteella
ettet enää lapsi ole.
tässä tapauksessa ei vaan uskalla, koska ei voi ottaa sitä riskiä että välit tästä vielä huonompaan suuntaan menisivät.
Jos välit menee huonompaan suuntaan yhteydenotosta niin se ihminen ei ole ihminen isolla iillä ja joutaa sulkea pois ajatuksista.
EI välttämättä. Jos sähköposti on vaihtunut tai täynnä, puhelin hukassa, osoite kadoksissa tai ei tiedossa ja ikävä-palsta takkuilee ja ei tunnista ketään ja nettiliittymä on hidas, niin EI vaan saa yhteyttä siihen ihanaan ja rakkaaseen.
Meillä on erityinen yhteys. Ei meidän tarvitse jatkuvasti olla pelkän kohteliaisuuden vuoksi yhteyksissä. Olemme molemmat erityistapauksia.
yhteyttä?
no pidätkö sitten itse yhteyttä?Vai onko selityksenä se niinkuin suurimassaosassa muista viesteistä että ei ole sinun tehtäväsi?
Pidän yhteyttä kyllä. Tässä asiassa ei ole tehtävistä kysymys vaan ihmisistä.
Ikävä on silti. Asutaan kaukana toisistamme.
mutta en uskalla enää pitää yhteyttä :P
miksi et?
lupasin..