Iin sähkökatko

No olipa kun kärppäpeli kesken. Kertokaa missä asti tämä katko oli, itse Alarannalta ja pimiänä koko seutu pihalta katsoen.
Oliko kirkonkylä ilman sähköjä?
7432
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ainakin Olhavassa oltiin ilman sähköä noin puolisen tuntia

Äänestä

tikulla silmään joka vanhoja muistelee! Hanki UPS!

Äänestä

ylirantakin oli ilman sähköjä mutta samaa mieltä edellisen kans, hanki UPS!

Äänestä

No siinä ei tule isoa vahinkoa jos kärppäpeli jää näkemättä.Ne häviää kumminkin.

Äänestä

Keskustassa

Äänestä

No nyt varmaan helpotti kun kärpäset pääsi kesälomalle. Itse olen kyllä myös tuon UPS:n kannalla. Jos teillä nykyihmiset on elintärkeitä toimintoja kotona, jotka toimii sähköllä hankkikaa varavirtajärjestelmä eli keskeytymäton virransyöttöyksikkö, kuten sairaaloissa on. Ei pääse BLUe-ray tökkimään eikä plasmatelkku kylmene kesken pelin.

Äänestä

Varavirtajärjestelmä olis paikallaan,pennut valitteli että varmasti jäätelöt jo kertaalleen sulanneet kun maistuu hilleeltä,näin maistui..paljonkohan tämä aparaatten maksaisi?Tulipahan mieleen että onkohan hoito ja hoiva-osastoilla nämä varavirtajärjestelmät nykyäänkään käytössä?sen verran kiinostaa veronmaksajana,saattaapa joutua itekkin sinne.......

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Heino- kirjoitti:

No olipa kun kärppäpeli kesken. Kertokaa missä asti tämä katko oli, itse Alarannalta ja pimiänä koko seutu pihalta katsoen.
Oliko kirkonkylä ilman sähköjä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu