Windows 8 ja ohjelmien lataus

Eli oon yrittänyt asentaa ohjelmia. Kun edessäni on Downloads-boksi ja yritän kaksoisklikata sitä aloittaakseni asennuksen, mitään ei tapahdu. Tuntuu kuin joku olematon latausikkuna pomppaisi jonnekin ulottumattomiin.
11207
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Mikä vitun Downloads boksi? Mene sinne downloads kansioon ja klikkaa asennettavaa ohjelmaa. Vittu, aivan sama systeemi kuin ennenkin, saatana.

Äänestä

Poista sekava tietoturvaton virusimuri Windows 8-sekasikiö, ja ota käyttöön mikä hyvänsä muu käyttöjärjestelmä, niin se on edistystä.

Äänestä

Asennettava ohjelma ei liene yhteensopiva kasin kanssa ja varsikin 64 bittinen saattaa nirsoilla vähänkin vanhempien sovellusten kanssa. Joskus yhteensopivuus saattaa auttaa. Kerropa mitä ohjelmaa yrität asentaa.

Äänestä
  • No Officen ilmaista kokeiluversiota yritän asentaa. Edelleenkin, vaikka etsin Downloads-kansiosta ohjelman ja Avaan sen, niin mitään ei tapahdu. Tämä kävi myös kuvanmuokkausohjelma Picasan kanssa. Jostain syystä olen onnistunut kuitenkin asentamaan ilmaisen kokeiluversion InDesignista ja Spofifyn...

    Äänestä

olen useamman kerran yrittänyt katsoa Katsomosta eri ohjelmia ja asensin koneelleni myös Katsomon vaatiman Silverlight-ohjelman, mutta kun yritän avata jotain ohjelmaa, niin katsomo vaatii mua asentamaan tämän Silverlightin ja vaikka kuinka monta kertaa sen asentaisin niin se edelleen vaatii sen asentamista. Alan epäilä, ettei se sovi ollenkaan tähän kasiin, pitäisköhän paikkansa? kertokaapa asiasta enemmän perillä olevat mitä vielä voisin tehdä.

Äänestä
  • Vaihda se sekava Kasi Windows 7:aan niin saat homman toimimaan. Se kasi ei toimi oikein missään kunnolla, ei edes tableteissa joihin se käyttöliittymä vähän paremmin sopisi.

    Äänestä

  • Millä selaimella olet kokeillut? Jos IE niin kokeile jotakin toista selainta.

    Äänestä

  • Jos yrität katsoa katsomoa iE10 n.s metroversiolla niin silverlight ei toimi siinä.
    Mene työpöydän puolelle ja koita selaimen työpöytä versiolla.

    Äänestä

  • Win 7 kirjoitti:

    Vaihda se sekava Kasi Windows 7:aan niin saat homman toimimaan. Se kasi ei toimi oikein missään kunnolla, ei edes tableteissa joihin se käyttöliittymä vähän paremmin sopisi.

    Nyt tyhmä kysymys: voisko seiskan sijaan asentaa XP:n tähän samaan koneeseen?

    Äänestä

Myöhäistä, ostit jo :(
Windows 8 on ihan sama kuin Windows 7, joten ohjelmien asennuksetkin sujuvat samalla tavalla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Auttakaa.:( kirjoitti:

Eli oon yrittänyt asentaa ohjelmia. Kun edessäni on Downloads-boksi ja yritän kaksoisklikata sitä aloittaakseni asennuksen, mitään ei tapahdu. Tuntuu kuin joku olematon latausikkuna pomppaisi jonnekin ulottumattomiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu