V70 -06/-07 automaatti?

1+9

Onko mielipiteitä, tähtäimessä otsikon ikäryhmää oleva n. 150 000 ajettu automaattivaihteistolla? Riski vai luotettava?

6

452

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tutkittava

      Käyppä koeajolla ja selvitä miten on vaihdelaatikon öljyt vaihdeltu sekä kuuntele kuuluuko kolinoita ainahan autokaupassa on oma riskinsä.Jos on hyvin pidetty ja huollettu niin mikäpäs siinä ei huono valinata.

    • toimiiiiiiii

      luotettava.

    • Faktat tiskiin

      Saksassa kollegat kertoivat, että yli 100tkm ajetut autot paalataan tai myydään itään. Merkistä riippumatta.

      • Niuvaltako?

        Ja näin vastasi Audi5A vai liekkö ollut volvoville tai joku muu näistä muista nimimerkillä örveltävistä häiriköistä.


      • döfdsfjdf9wfdjifds

        Tuo nyt oli silkkaa satuilua eikä siten oikeastaan edes ansaitsisi kommenttia, mutta menköön: tuollainen toiminta olisi typerää. Autot, kuten kaikki muutkin tavarat, tulisi käyttää loppuun ja uusia vasta sitten, kun ovat todella mekaanisen käyttöikänsä päässä.


    • Volvoilija60

      Tarkista huoltohistoria ja jos ok osta pois! Hyvä hankinta! Ite oon ajanut nyt vastaavalla 300 000 km. Olen huollattanut säännöllisesti merkkikorjaamolla!
      Bensaa kuluttaa keskimääri 8,5 l/100km.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      51
      991
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      15
      868
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      501
      799
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      46
      737
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      42
      664
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      37
      619
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      596
    8. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      166
      553
    9. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      530
    10. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      55
      501
    Aihe