V70 -06/-07 automaatti?

Onko mielipiteitä, tähtäimessä otsikon ikäryhmää oleva n. 150 000 ajettu automaattivaihteistolla? Riski vai luotettava?
6456
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Käyppä koeajolla ja selvitä miten on vaihdelaatikon öljyt vaihdeltu sekä kuuntele kuuluuko kolinoita ainahan autokaupassa on oma riskinsä.Jos on hyvin pidetty ja huollettu niin mikäpäs siinä ei huono valinata.

Äänestä

luotettava.

Äänestä

Saksassa kollegat kertoivat, että yli 100tkm ajetut autot paalataan tai myydään itään. Merkistä riippumatta.

Äänestä
  • Ja näin vastasi Audi5A vai liekkö ollut volvoville tai joku muu näistä muista nimimerkillä örveltävistä häiriköistä.

    Äänestä

  • Tuo nyt oli silkkaa satuilua eikä siten oikeastaan edes ansaitsisi kommenttia, mutta menköön: tuollainen toiminta olisi typerää. Autot, kuten kaikki muutkin tavarat, tulisi käyttää loppuun ja uusia vasta sitten, kun ovat todella mekaanisen käyttöikänsä päässä.

    Äänestä

Tarkista huoltohistoria ja jos ok osta pois! Hyvä hankinta! Ite oon ajanut nyt vastaavalla 300 000 km. Olen huollattanut säännöllisesti merkkikorjaamolla!
Bensaa kuluttaa keskimääri 8,5 l/100km.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


1+9 kirjoitti:

Onko mielipiteitä, tähtäimessä otsikon ikäryhmää oleva n. 150 000 ajettu automaattivaihteistolla? Riski vai luotettava?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu