Nyt jo neljä vuotta olemassa ollut bittiraha (bircoin) on osoittautunut kultaakin tuottavammaksi sijoituskohteeksi. Arvo nousee uskomattomalla vauhdilla. Eilen 28.2.13 kurssi nousi ennätykseensä peräti 25,00 EUR / Bitcoin. Tammikuun 1. sijoittamani pääoma on noussut 2 kk:n aikana 100%, eli mennään 600%:n vuosikorolla. Luulisi että asia olisi esillä joka uutisissa. Tämä halutaan nähtävästi pitää suurelta yleisöltä salassa.
Kultaa 10x parempi
16
563
Vastaukset
- Juokaa kaljaa
bittiraha (bircoin).
Kyse lienee kaljarahasta. Mitä enemmän juo kaljaa sitä enemmän kuppila/kaljatehdas tienaa ja arvo nousee. Kyllä ainakin ennenvanhaan 25veurolla sai jo toista koria juotavaa.- Uneksikaa
Bitcoin osoittautuu vielä samanlaiseksi kuplaksi kuin tekno-osakkeiden jonottaminen 1990-luvun lopussa. Niitä jonottaneiltahan suuri pörssiromahdus v. 2000 vei kaikki rahat, ja nyt he jonottavat leipäjonossa.
Kun rahaa tehdään tyhjästä, lopputulos on aina sama, olkoon teknologiahuuma, Win Capita tai bitcoin. Jotkut harvat käärivät rahat päältä, suurin osa mukana olleista menettää kaiken ja homma virtsaa lopulta aina nilkkaan, koska ilmaisen energian ikiliikkujaa ei ole keksitty.
Bitcoin on bittejä tietokoneella. Entä, jos tulee aurinkomyrsky massiivisen sähkömagneettisen pulssin kera ja mykistää kaikki tietokoneet? Tämä ihan vain yhtenä esimerkkinä. Maailmansota vie myös bitcoinit, samoin valtioiden hallinnollinen päätös, että bitcoineja ei pysty enää muuttamaan tavalliseksi rahaksi jne. - Pari kommenttia
Uneksikaa kirjoitti:
Bitcoin osoittautuu vielä samanlaiseksi kuplaksi kuin tekno-osakkeiden jonottaminen 1990-luvun lopussa. Niitä jonottaneiltahan suuri pörssiromahdus v. 2000 vei kaikki rahat, ja nyt he jonottavat leipäjonossa.
Kun rahaa tehdään tyhjästä, lopputulos on aina sama, olkoon teknologiahuuma, Win Capita tai bitcoin. Jotkut harvat käärivät rahat päältä, suurin osa mukana olleista menettää kaiken ja homma virtsaa lopulta aina nilkkaan, koska ilmaisen energian ikiliikkujaa ei ole keksitty.
Bitcoin on bittejä tietokoneella. Entä, jos tulee aurinkomyrsky massiivisen sähkömagneettisen pulssin kera ja mykistää kaikki tietokoneet? Tämä ihan vain yhtenä esimerkkinä. Maailmansota vie myös bitcoinit, samoin valtioiden hallinnollinen päätös, että bitcoineja ei pysty enää muuttamaan tavalliseksi rahaksi jne.Huijatuksi voi kyllä tulla, ei se valuutasta kiinni ole.
Rahaa tehdään tyhjästä kokoajan, EKP:n ja FED:n koneet taitaa olla kokoajan käynnissä.
Bitit koneella... tjaah... mulla meni varmaan pari vuotta että, en käyttänny seteleitä enkä kolikoita ollenkaan,
- Sijoituskohteet
Kyllä bitcoin valuutta on sijoittajilla tiedossa ja varsin suosittu kohde. Useat Suomalaiset ovat laittaneet kymmenientuhansien eurojen "salkun" ja seuraavat silmä kovana kurssien kehitystä. Ainakin tämä vuosi on heille ollut yhtä juhlaa. Sijoituksissa on riskinsä. Aika näyttää kuinka kauan juhlat jatkuvat.
- Monopolirahaa
Vahvoja ponzin piirteitä koko jutussa. Aloittajat ovat tienanneet mukavasti, myöhemmin mukaan tulevilla on maksajan osa.
- huijaustako ?
haisee ja pahasti !!!
- NIINVARMAANJOOOOO
OLET LÖYTÄNYT SATEENKAAREN PÄÄN .UPEAA
- Ja...
sateenkaari päättyi nakkikioskille.
- laskeeeeeee
heh heh, ihme kun kerroit hyvästä marjapaikasta kaikille,
valitettavasti on alamäki alkanut - bittikolikko
BITCOIN-KURSSI JUURI NYT
101.37 € / BTC
(30.05.2013 23:02:29)- bittia vai coinia
bitcoin, vain 71,06 euroa.
- nakkipekka
Niitä kannattaa ostaa jonkin verran, ja ostella sitten niillä pikkuhiljaa hyvällä kurssilla sitä mukaa kun niitä hyväksytään maksuvälineenä siellä mistä tahtoo ostaa.
- pilvestä rahhaa
- bitti
Bitcoin-kurssi juuri nyt
95.89 € / BTC
(21.03.2014 15:22:44) - bitti
www.bittiraha.fi
- yx 110% riski
eiköhän lasku ole varmin suunta nykyään, vaikka välillä vähän nouseekin.
viranomaiset taitavat puuhata uusia lakeja joiden johdosta arvo tulee varmasti laskemaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,1234619Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu293357- 203265
Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt472969Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka502876Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1222809Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod182580Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1132305MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142125- 92079