Nyt jo neljä vuotta olemassa ollut bittiraha (bircoin) on osoittautunut kultaakin tuottavammaksi sijoituskohteeksi. Arvo nousee uskomattomalla vauhdilla. Eilen 28.2.13 kurssi nousi ennätykseensä peräti 25,00 EUR / Bitcoin. Tammikuun 1. sijoittamani pääoma on noussut 2 kk:n aikana 100%, eli mennään 600%:n vuosikorolla. Luulisi että asia olisi esillä joka uutisissa. Tämä halutaan nähtävästi pitää suurelta yleisöltä salassa.
Kultaa 10x parempi
16
542
Vastaukset
- Juokaa kaljaa
bittiraha (bircoin).
Kyse lienee kaljarahasta. Mitä enemmän juo kaljaa sitä enemmän kuppila/kaljatehdas tienaa ja arvo nousee. Kyllä ainakin ennenvanhaan 25veurolla sai jo toista koria juotavaa.- Uneksikaa
Bitcoin osoittautuu vielä samanlaiseksi kuplaksi kuin tekno-osakkeiden jonottaminen 1990-luvun lopussa. Niitä jonottaneiltahan suuri pörssiromahdus v. 2000 vei kaikki rahat, ja nyt he jonottavat leipäjonossa.
Kun rahaa tehdään tyhjästä, lopputulos on aina sama, olkoon teknologiahuuma, Win Capita tai bitcoin. Jotkut harvat käärivät rahat päältä, suurin osa mukana olleista menettää kaiken ja homma virtsaa lopulta aina nilkkaan, koska ilmaisen energian ikiliikkujaa ei ole keksitty.
Bitcoin on bittejä tietokoneella. Entä, jos tulee aurinkomyrsky massiivisen sähkömagneettisen pulssin kera ja mykistää kaikki tietokoneet? Tämä ihan vain yhtenä esimerkkinä. Maailmansota vie myös bitcoinit, samoin valtioiden hallinnollinen päätös, että bitcoineja ei pysty enää muuttamaan tavalliseksi rahaksi jne. - Pari kommenttia
Uneksikaa kirjoitti:
Bitcoin osoittautuu vielä samanlaiseksi kuplaksi kuin tekno-osakkeiden jonottaminen 1990-luvun lopussa. Niitä jonottaneiltahan suuri pörssiromahdus v. 2000 vei kaikki rahat, ja nyt he jonottavat leipäjonossa.
Kun rahaa tehdään tyhjästä, lopputulos on aina sama, olkoon teknologiahuuma, Win Capita tai bitcoin. Jotkut harvat käärivät rahat päältä, suurin osa mukana olleista menettää kaiken ja homma virtsaa lopulta aina nilkkaan, koska ilmaisen energian ikiliikkujaa ei ole keksitty.
Bitcoin on bittejä tietokoneella. Entä, jos tulee aurinkomyrsky massiivisen sähkömagneettisen pulssin kera ja mykistää kaikki tietokoneet? Tämä ihan vain yhtenä esimerkkinä. Maailmansota vie myös bitcoinit, samoin valtioiden hallinnollinen päätös, että bitcoineja ei pysty enää muuttamaan tavalliseksi rahaksi jne.Huijatuksi voi kyllä tulla, ei se valuutasta kiinni ole.
Rahaa tehdään tyhjästä kokoajan, EKP:n ja FED:n koneet taitaa olla kokoajan käynnissä.
Bitit koneella... tjaah... mulla meni varmaan pari vuotta että, en käyttänny seteleitä enkä kolikoita ollenkaan,
- Sijoituskohteet
Kyllä bitcoin valuutta on sijoittajilla tiedossa ja varsin suosittu kohde. Useat Suomalaiset ovat laittaneet kymmenientuhansien eurojen "salkun" ja seuraavat silmä kovana kurssien kehitystä. Ainakin tämä vuosi on heille ollut yhtä juhlaa. Sijoituksissa on riskinsä. Aika näyttää kuinka kauan juhlat jatkuvat.
- Monopolirahaa
Vahvoja ponzin piirteitä koko jutussa. Aloittajat ovat tienanneet mukavasti, myöhemmin mukaan tulevilla on maksajan osa.
- huijaustako ?
haisee ja pahasti !!!
- NIINVARMAANJOOOOO
OLET LÖYTÄNYT SATEENKAAREN PÄÄN .UPEAA
- Ja...
sateenkaari päättyi nakkikioskille.
- laskeeeeeee
heh heh, ihme kun kerroit hyvästä marjapaikasta kaikille,
valitettavasti on alamäki alkanut - bittikolikko
BITCOIN-KURSSI JUURI NYT
101.37 € / BTC
(30.05.2013 23:02:29)- bittia vai coinia
bitcoin, vain 71,06 euroa.
- nakkipekka
Niitä kannattaa ostaa jonkin verran, ja ostella sitten niillä pikkuhiljaa hyvällä kurssilla sitä mukaa kun niitä hyväksytään maksuvälineenä siellä mistä tahtoo ostaa.
- pilvestä rahhaa
- bitti
Bitcoin-kurssi juuri nyt
95.89 € / BTC
(21.03.2014 15:22:44) - bitti
www.bittiraha.fi
- yx 110% riski
eiköhän lasku ole varmin suunta nykyään, vaikka välillä vähän nouseekin.
viranomaiset taitavat puuhata uusia lakeja joiden johdosta arvo tulee varmasti laskemaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1452439
En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1541629Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1311598- 661308
Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1461304The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut131160Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall2531085- 156956
Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta
Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht58879Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek21876