kävin tänään hiuspajassa ensimmäistä kertaa leikkaamassa hiukset. OLI VIRHE! hiukset on rumat ja melkein itkien lähdin pois. ei enää ikinä sinne.
hiuspaja
19
3651
Vastaukset
- tyty6
olen kokenut saman!
- Tukkaaa
Mikä on hiuspaja ja kuka kampaaja?
- tukka4
parturi liike. en ainakaan tiedä naisten nimiä ketä on siellä töissä.
- rettettee
Siellä on ammattitaitoisia parturi-kampaajia. Miksi et antanut heidän leikata hiuksiasi. Olisi tuloskin ollut varmasti parempi kuin itse leikaten :)
- Hiusvinkki
Suosi kokeneita alalla kauan olleita ammattilaisia . Silloin olet useimmin tyytyväinen lopputulokseen.Näin pikku vinkkinä!
- muistelisin?
Eikös nuo naiset tuolla ole ollut jo yli kymmenen vuotta samassa paikassa töissä mutta vain itse liike oli eri niminen?
- minä saan suuni auki
Älä vikise täällä,olisit maininnut asiasta paikanpäällä.
- Suski -78
Mä olen käynyt siellä ihan sieltä elokuulta asti, kun omistaja vaihtui. Aina olen saanut erittäin hyvää ja asiansa osaavaa palvelua. Kiitos tytöt! :)
- Mies -63
Minä olen käynyt siellä jo kauan, silloinkin kun se oli vielä Ylisen nimellä. Kukaan muu ei osaa leikata hiuksiani kun ne likat siellä, pyörylöitä kun on joka suuntaan. Olen kyllä kokeillut muitakin paikkoja, mutta aina olen palannut tänne. Ja onhan se mukava kun sinne saa mennä aikaa varaamatta.
- Prkle1
Ihan v*tun huono
- Marttinus
Ei hyvä. Eivät osaa leikata. Eikä tehdä sellasta kun asiakas haluu. Vahdataan kirjaa mitä tehtäs eikä silti saada mitää kunnollista aikaan. En käy enään sie.
- hivustenpaja
onnex se on vapaaehtoista käydä siellä,mä tykkään...huippu!
- Pepito69
Jokainen parturi on vähä semmonen makuasia. Sano kissa ku muniansa nuoleskeli. :)
- voipyhäjysäys
No turha sitä kirjaa on katsoa ja näyttää että tuollaisen haluan...sehän vaatis jo kirurgin hoitoa.
Akat valittaa ettei tullut samanmoista ku kirjas, aihio mistä lähtee on kuin petolinnun perse- useatäijät
Jos jotkut on pilkunviilajia niin äijät, omaa pärstäänsä ihailevat kirveellä veistetyt, itseään komeena pitävät lierot.
- kynittykö
Hyvä parturi. Mukavia ja osaavia. Pirjo osaa näppärästi leikata just niinku olen halunnut . Parkanos on kyllä partureita mistä valita ja voi paikanpäällä sanoa jos leikkaus ei miellytä eikä valittaa tänne.
- Karvia
Mä haluan karvialaiselle!!! Muut ei käy!!!
- leikkikaluhius
Jokaisella on erilaiset hiukset ei niistä kaikista saa sellaista mitä esim. kuvassa näyttää! Vanhempi nainenen on hyvä leikkaaja!
- Anonyymi
Tänään myös ekan kerran kävin oon tosi tyytyväinen ja käyn varmasti toistekki👍👍. Mökkiläänen kauhajoelta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä4215097Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1602966Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575912529- 421778
- 551743
Hotelli kainuu
Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!501706- 871537
Pitäis vaan lopettaa
Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei101257MTV: Vappu Pimiä lataa yllättävän kommentin Helena Puolakasta: "Eihän Helena Puolakkakaan..."
Miten Vappu Pimiä pärjäsi mielestäsi MasterChef-tuomarina? Pimiä aloitti MasterChef-tuomarina uudessa pestissä. Nyt Pim151177Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan
Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein1671114