Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
On, tavallaan.
Mistäs NYT tuulee, kun svekoankka iloitsee ruotalaisten pilkkamisesta?
Mikäs siinä on - kyllä nimimerkki Ankdam on yhtä oikeutettu kuin sinäkin iloitsemaan kyseistä videosta. Eihän siinä pilkata Suomea.
Kui niin?? Eikös suomalaisena kuulukin vähän iloita kun ruotsalaisia pilkataan, ja vieläpä asiasta mutta ennen kaikkea tyylillä. Hauska parodia!
Että enemmistölle on täysin yhdentekevää mitä mieltä ruotsalaisista ollaan maailmalla.
Luulenpa etten nyt lainkaan ymmärrä mitä sinä vain jotain sanoaksesi saivartelet.
.....mut aivan sama!
Minusta video on hauska pila. Piste!
No se on hyvä että hauskaa on.
Tässä on yksi esimerkki asiasta, josta ei kannata ottaa mallia Ruotsista. Nyt on Haglundilla näytön paikka. Ajaako hän Suomen puolustusvoimat ruotsalaiseen kuntoon vai pystytäänkö edes jollain tavalla uskottava puolustuskysy säilyttämään.
Ahaa, armeijaan ja maanpuolustukseen liittyviä lakejako meidän ei sitten tulekaan harmonisoida Ruotsin kanssa vaikka Tala niin kovin niiden lakien harmonoimisen puolesta puhuu?
Olenko minä vastuussa siitä, mitä mieltä Tala on? Onko Talan mielipide ns. "yleinen mielipide", jonka voi vetää keskusteluun ihan kenen kanssa tahansa keskustellessa? Aika moni on varmaan Talan kanssa eri mieltä monesta asiasta. Minä olen sitä mieltä, ettei Suomen puolustusvoimia saa ajaa alas.
"Olenko minä vastuussa siitä, mitä mieltä Tala on? Onko Talan mielipide ns. "yleinen mielipide", jonka voi vetää keskusteluun ihan kenen kanssa tahansa keskustellessa"
Tuskin mutta olet vastuussa nikistäsi joka koostuu rivistä pisteitä. Hitostako sitä silloin tietää kenen ja minkä kanssa sitä puhuu. Rekisteröi itsellesi nikki niin mielipiteesi voidaan sitten oppia tunteman ja yhdistää nikkiisi. Turha täällä on nikittömänä kiukutella jos joku "ei tiedä kuka on" tai mitä edustaa!