En mä muuten viitsisi kirjoittaa, mutta kun Tami on aina niin hemmetin pollea mediassa, että kuinka hän tietää aina paremmin jne. TuTo johti 0-4, mutta viimeinen erää KooKoolle 5-0. Se on aikamoinen sulaminen. Tami varmaan räyhää pelaajille, nämä menevät kipsiin ja noutaja tulee. Niin ei tuosta nöyryytyksestä nousta. Vika ei tietysti ole Tamissa, parissa päivässä hän keksii jonkun muun syyllisen. Näytä nyt kerrankin Mr. Äijä, ettei sun divariprojektisi taas sula. Ota tappio omaan piikkiisi.
Tamminen suli kuin lumi Turus
hiirulaisten puolest
487
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Sit kun siäll on nää tota seeprat, nin mää en haluais mennä siihe aiheeseen...
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=3mawbiPgZU0
Nyt pitää keskittyä pelamaan ja jättää toi älytön pelitapa mitä Kouvolassa nähtiin. Tuomarit onneksi olivat pihalla kun lintulaudat ja samoin onneksi kukaan ei pahemmin loukkaantunut, mistä olisi voinut tulla jälkikäteen useampikin pelikielto Tutolle.
Kaikki tänään Tutoa kannustamaan! Katsomoon sama meininki kun Kouvolassa oli ei jäädä huonommiksi.
Toivottavasti TuTokin hankkis joskus jonkun oikeen ammattivalmentajan. Se on nimittäin juuri Coachin tehtävä kertoo niille jätkille erätauoilla ett mistä on kysymys. Jos me johdetaan TOISELLA erätauolla 4-1 ja kaveri tekee vikassa erässä 5 maalia nin missä, SIIS KENESSÄ, on vika? Just, VALKUSSA.
Ei silti, kaikki tänään hallille!
Vastaanpa ittelleni. Toivottavasti ei kaikki menny hallille. Kattomaan sitä jääkiekon irvikuvaa mitä meikäläiset esitti. Hyi helvata. TuTo: Tamille HETI potkut ja OIKEA VALKKU tilalle. Siis HETI. Keskiviikkona on jo myöhästä. Piste.