En mä muuten viitsisi kirjoittaa, mutta kun Tami on aina niin hemmetin pollea mediassa, että kuinka hän tietää aina paremmin jne. TuTo johti 0-4, mutta viimeinen erää KooKoolle 5-0. Se on aikamoinen sulaminen. Tami varmaan räyhää pelaajille, nämä menevät kipsiin ja noutaja tulee. Niin ei tuosta nöyryytyksestä nousta. Vika ei tietysti ole Tamissa, parissa päivässä hän keksii jonkun muun syyllisen. Näytä nyt kerrankin Mr. Äijä, ettei sun divariprojektisi taas sula. Ota tappio omaan piikkiisi.
Tamminen suli kuin lumi Turus
4
72
Vastaukset
- #79
Sit kun siäll on nää tota seeprat, nin mää en haluais mennä siihe aiheeseen...
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=3mawbiPgZU0 - Viihteistä paras
Nyt pitää keskittyä pelamaan ja jättää toi älytön pelitapa mitä Kouvolassa nähtiin. Tuomarit onneksi olivat pihalla kun lintulaudat ja samoin onneksi kukaan ei pahemmin loukkaantunut, mistä olisi voinut tulla jälkikäteen useampikin pelikielto Tutolle.
Kaikki tänään Tutoa kannustamaan! Katsomoon sama meininki kun Kouvolassa oli ei jäädä huonommiksi. - puumaila
Toivottavasti TuTokin hankkis joskus jonkun oikeen ammattivalmentajan. Se on nimittäin juuri Coachin tehtävä kertoo niille jätkille erätauoilla ett mistä on kysymys. Jos me johdetaan TOISELLA erätauolla 4-1 ja kaveri tekee vikassa erässä 5 maalia nin missä, SIIS KENESSÄ, on vika? Just, VALKUSSA.
Ei silti, kaikki tänään hallille!- puumaila
Vastaanpa ittelleni. Toivottavasti ei kaikki menny hallille. Kattomaan sitä jääkiekon irvikuvaa mitä meikäläiset esitti. Hyi helvata. TuTo: Tamille HETI potkut ja OIKEA VALKKU tilalle. Siis HETI. Keskiviikkona on jo myöhästä. Piste.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse754537Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1063781Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1423473Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.371970Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575691921Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891229- 1201050
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.131963- 57933
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25837