Kuka on HIMO ruotsittaja Ylessä ?

Ruotsi on ihan ok. mutta miten TOIMITTAJAT voivat olla niin kallellaan ruotsitukseen SUOMESSA on jäänyt epäselväksi ?
Ruotsissa ei tämmöistä Suomi propagandaa harrasteta miksi meillä lähes kaikessa mennään Ruotsikylki edellä ?
267
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Pääpiru on tietysti RKP:n bulvaani Kokoomuksessa Kimmo Sasi, joka on hallintoneuvoston puheenjohtaja.

Ja tietysti nykyinen YLE:n pääjohtaja Kivinen, joka on Sasin valitsema käskyläinen.

Pienempiä svekonilkkejä sitten löytyykin paljon, kuten Jyrki Richt ja Riikka Uosukainen. Surupäälliköistä ja -toimttajista nyt puhumattakaan.

Äänestä

Sasi osti Kivisen ISOLLA rahalla ruotsittamaan oliko se jotain 78 000 € / kk ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


miksi ruotsitus kirjoitti:

Ruotsi on ihan ok. mutta miten TOIMITTAJAT voivat olla niin kallellaan ruotsitukseen SUOMESSA on jäänyt epäselväksi ?
Ruotsissa ei tämmöistä Suomi propagandaa harrasteta miksi meillä lähes kaikessa mennään Ruotsikylki edellä ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu