Suomen Persusta

raspes

Nyt kun persusuomaliset on kaikissa vaaleissa menestyneet mutta kaikissa paikoissa menneet käpykaartiin. niin nimenmuutos on pikallaan. Minusta persujen toimintaa kuvaa hyvin sana PERSUSTA, Olkoon nimi sitte Suomen Persusta.

7

54

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Maisteleva PS

      Suomen Persuksen puheenjohtaja on Anu S.

    • Mikään ei pysäytä...

      PS:n kannatus eduskuntavaaleissa 2007: 4,05 %
      PS:n kannatus eduskuntavaaleissa 2011: 19,05 % (iso jytky!)
      PS:n kannatus eduskuntavaaleissa 2015: 34,05 % (iso jytky!!)
      PS:n kannatus eduskuntavaaleissa 2019: 49,05 % (iso jytky!!!)
      PS:n kannatus eduskuntavaaleissa 2023: 64,05 % (ISO JYTKY!!!)

      • Anonyymi

        Noin olisi mennyt jos....


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Noin olisi mennyt jos....

        Tuon vuonna 2013 kirjoittaneen anonyymi 14:10:n ennustuksen mukaan olisivat asiat voineet mennä, JOS Jyväskylässä 2017 nuiva Suomen Sisu-siipi ei olisi kaapannut koko PS-puoluetta.

        Halla-aho oli ja on Suomen Sisun henkisiä isiä. Se, että Halla-ahon persut pärjäsivät vuoden 2019 eduskuntavaaleissa oli Oulun surullisten tapahtumien ansiota. Mutta se ei ollut
        mitenkään Halla-ahon ansiota.

        Nyt kun Purrasta on tullut Halla-ahon seuraaja eikä mikään näytä muuttuvan, koko PS (mukaan lukien Purra) näyttää kuvittelevan, että tämä vanha Halla-ahon linja (joka ei koskaan ole ollut menestyksen syy) olisi hyvä strategia vuoden 2023 eduskuntavaaleissa.
        Ei ole vaikea nähdä, että valitessaan Halla-ahon vanhan linjan Purra on tehnyt suuren virheen. Purran valitsema linja on hyvä uutinen kaikille niille, jotka toivovat PS:n hitaasti mutta varmasti näivettyvän pienpuolueeksi.

        Suomen Persusta on hyvä uusi nimi PS:lle. Perussuomalaiset onkin ollut jo pitkään irvokas ja valheellinen nimi tälle yhä pahemmin epäsuomalaistuneelle puoluereppanalle.


    • Anonyymi

      Aloitus on tosi hyvä!

      Jyväskylässä 2017 PS meni pilalle.
      Ja Seinäjoella 2021 tämä pilalle meno vahvistettiin, kun
      linjaa ei yhtään muutettu.

      Suomen Persusta - vihdoinkin osuva nimi!

    • Anonyymi

      Kopioantipersua mahtaa sattua, kun kukaan ei välitä hänen pohdinnoistaan joita on koko ajan pohdinnassa, PERSUISTA totta kai. Yksitotista on kopioantipersun palstaelämä, voisi varmasti sanoa, että PERSEESTÄ.

      • Anonyymi

        En ole "kopioantipersu" vaan anti-kopiopersu eli sinun vastakohtasi. Toivon, että sinä eli kopiopersu jatkat palstalla samaan tyyliin, se nimittäin vie persuja yhä jyrkempään alamäkeen.
        Älä muuta mitään vaan anna palaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      86
      5352
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      78
      4714
    3. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      111
      3017
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      87
      2948
    5. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      23
      2514
    6. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      61
      2039
    7. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      25
      1966
    8. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1523
    9. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      114
      1439
    10. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      185
      1328
    Aihe