Voisiko joku kertoa tarkat ohjeet siitä, miten saa tilattua renkaat Saksasta? Linkki on, mutta kielitaitoa ei..))
http://www.sicherbestellen.de/reifendirekt/start.html
Renkaat Saksasta?
5
1890
Vastaukset
- Koulusaksaa
Mitä minä katsoin, niin olihan ne hinnat halpoja. 185/65R14 tuolla 30 euron hujakoilla ja merkkirengas alle 50 euroa (H-nopeusluokka silloin). Mutta mutta. Toimitusmaksu Suomeen on 18 euroa/rengas, jos ostaa vähintään 2 rengasta.
Että kannattaako tilata Saksasta, jos Continental Eco Contact 185/65H14 maksaa 75 euroa/kpl?- toisaalta
Isomman kokoluokan ja/tai suuremman nopeusluokan renkaat kannattaa.
- Goodyear
tuo 18 euroa ole neljän renkaan toimitusmaksu?
- Jussi
Goodyear kirjoitti:
tuo 18 euroa ole neljän renkaan toimitusmaksu?
vaan yhden. Silti tulee halvemmaksi isommissa kokoluokissa. Ja paljon. Pakko on hintojen alkaa laskea kotimaassakin, eihän kukaan täysjärkinen viitsi noilla hinnoilla täältä ostaa.
- Koulumatikkaa
Jos kerran sama rengas maksaa siellä 49,50e 18e postikulut = 67,50e joka on muuten aika paljon vähemmän kuin 75e.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1641551
- 104921
- 75743
- 51635
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa16595ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40527Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45478Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m157476- 26419
Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;185412