Naiset syrjivät vammaisia. En ole koskaan nähnyt down-syndroomasta kärsivää miestä seurustelemassa kauniin naisen kanssa. Naisille ei siis kelpaa huonojen geenien takia. Kamalaa rodunjalostusmeininkiä.
Naiset ovat kansallissosialisteja
hitler olisi ylpeä
9117
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Niinpä!
Ei naisille kelpaa myöskään pyörätuolissa oleva muuten perusterve mies.
Paraolympiamitalistivoittaja Tähti kait on tästä hyvä esimerkki.
Eikun ei olekkaan.
Down-ihmiset eivät kai voi saada lapsia muutenkaan. Aloittaja voisi ottaa selvää asiasta. :)
Ihme provoilua täällä taas.
Se ei tee kenestäkään natsia, ettei halua elämänsä tärkeintä suhdetta vammaisen kanssa. Jokaisella on oikeus rakastaa ketä haluaa, mutta tämä ei velvoita rakkauden kohdetta vastarakkauteen. Älkää nillittäkö.
Se ei ole vammaisten syrjintää, jos ei heidän kanssaan halua lapsia. Kaikki naiset eivät halua välttämättä lapsia kenenkään kanssa. Sen sijaan tällaiset aloitukset ovat vammaisten syrjintää, koska viestisi taitaapi olla provo ja piikittelymielessä kirjoitettu..
Jaa? Ja sitten tämä Suomi24- laatii keskusteluchatteja aiheenaan " Nuoret ja netti", vaikka nuoretkin takuulla käyttäytyvät paljon asiallisemmin netissä, kuin tollaset h*lvetin hullut Hitlerin fanittajat, esimerkiksi... Miksei tämä Suomi24 laadi chattia aiheena: "Häiriintyneet äärioikeistolaiset nettiä hairiköivät pelottavat syrjäytyneet urpot, ja että millaista mielenterveyshoitoa yhteiskunta olisi nettiin jumahtaneillle kyseisenläisille pelottelijoille valmis verovaroin kustantamaan, jotta iso ongelma loppuisi ja väärien mallien välittäminen nuorisolle siitä, että mitä on moraali"? Itse olisin valmis ottamaan sellaiseen chattiin osaa, jos sellainen chat järjestettäisiin!
Minä ainakin voisin seurustella vammaisen kanssa, jos ihmisellä olisi kuitenkin älykkyyttä ja normaali empatiakyky. Olen nimittäin itsekin vammainen; en tosin älyllisesti, mutta mulla on fyysinen sairaus, joka ei näy päällepäin minusta, ja erityisesti siksi en siedä ihmisten pilkkaamista vammoista. Mitä down- ihmisiin tulee, niin he tuskin kenellekään mitään pahaa tahtovat. Joku vois muuten keihitellä vaikka uuden vammaterminologian: täytyy olla kopassa vikaa, jos pilkkaa vammaisia keskustelupalstalla; mikähän sairaus sellaisilla on? Ja mikä sairaus on niillä, joilla syrjätyminen johtaa natsi- ideologian kannattamiseen, mitä p*ssejä ne on? Sairaudeksi kävisi kotikasvatuksen puute, empatian puute ja täydellinen sivistymättömyys, mistä ominaisuuksista te suurin osa Suomi24- kynäilijöistä olette suorastaan kuuluisia negativiisessa mielessä.
Miehetkin ovat tuolla logiikalla natseja. Miksi menin edes vastaamaan tähän.. :(
Televisiossahan tälläisistä pareista on ollut usein juttua. Viimeksi oli dokumentti vaikeasti vammaisten seuran hakemisesta.
Kyseisessä ohjelmassakin ainoa tuollainen pari oli sellainen jossa nainen oli vaikeasti vammainen ja mies ei juurikaan. Yleensä näin se tuntuu menevänkin.
Mutta on sitten poikkeuksiakin kuten mainittu Tähti yms. eli ei se pyörätuolikaan tunnu estävän seurustelua täysin normaalin naisen kanssa.