Aika ajoin tulee jumituksia. On paha mieli, muttei jaksa enään itkeä. Ei jaksa nukkua, ei liikkua. Sitä vaan istuu sohvalla ja tuijottaa nurkkaan hievahtamatta. En edes ajattele noina hetkinä mitään. Olen täydellisen apaattinen.
Vaikea masennus todettiin ilman psykoottisia oireita. Lääkkeet ei auttanut ja hoidon jätin kesken kun ei kiinnostanut enään siellä käyminen.
Jos ja kun koen nykyään vastoinkäymisiä, en itke tai ole vihainen. En enään edes yritä puhua ongelmistani. Tuijotan vain nurkkiin.
Käyn automaattitoiminnolla koulussa. Teen kotiaskareet automaattitoiminnolla; mitäään ajattelematta. Olen ulkopuolisille sama henkilö kuin aina ennenkin. Jaksan esittää, koska sekin tulee jo niin luonnostaan. Oikeasti olen sisältä tyhjä, enkä tunne enään mitään.
Jumitukset
3
60
Vastaukset
- jospa jälleen .....
Onkohan tuo keino jotenkin paeta ja kohdata niitä kipupisteitä. Kun jäädyttää tunteet niin pääsee sillä hetkellä helpomalla. Voi olla välistä hvyä, mutta mikälsi halua parantua niin älä mukaudu patsaaksi. Tyhjyyttä tuollainen näytteleminen sisimpään rakentaa.
Auttaisko sanallinen ilmaisu. Onko sinulla ollut kauan tämä robottivaihe päällä? - älä mukaudu, hmmm?
Minä myös vähä tommonen: "..niin älä mukaudu patsaaksi" :-)) !
- wolf3456
kannattaa hakea terapiaan uudestaan(ehkä 2 kertaa viikossa), kattoa jotain dokumentteja, muistaa että täällä on muitaki tyyppejä joista tuntuu samalta ja tehä jotain muitten ihmisten kanssa, ei kannata kuitenkaan miettiä että ois huono vaikka tekeekin mitä, kannattaa muistaa että elämässä pitää rohkeasti yrittää juttuja, aika hienoa että pystyt kuitenki tekemään arkiasioita, musta siinä on jotaki semmosta mistä voi olla ylpeä, siis ikään ku tuli semmonen patrioottinen olo ku mietin että sää teet asioita vaikka ne ei ees tuntuis miltään, se on jotaki sisua mitä mää katon ylöspäin. Toivon että pääset eteenpäin elämässä ees vähän, maailmassa on paljon eri vaihtoehtoja, kannattaa näyttää tunteita muille ihmisille ja kokeilla vaikka itkeä jos siltä tuntuu ees vähäsen.
en tiiä ootko mies vai nainen enkä seksuaalista suuntautumista(mun mielestä kaikki ihmiset on yhtä arvokkaita) mutta
tässä vielä tämmönen vitsi video jonka toivon että sais sulle hymyn huulille vaikka tämä masennus vakava asia onkin :)
http://www.youtube.com/watch?v=pBVOQKn0HuI
toivottavasti kirjottelet tänne jatkossakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p475405Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "612176Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella181790Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1421742- 171525
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol301447Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v5132881-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome171097Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy771068Joutuuko Suomi24-palvelu taas oikeuteen ?
Nämä Purraa ja Perussuomalaista johtoa pedofiilian suojeliana pitävän kirjoittajan viestit eivät vain poistu täältä. Se210926