asunnossa niin kuin olis likanen tuhkakuppi jossain nurkassa, ja oikeesti kyllä enemmän niin kuin joku kostea hiilenhaju siinä mukana?
Kai tästä on pyydettävä isäntää tekemään tutkimus. Karsea katku!
Mikä se on kun rupeaa dunkkaamaan
19
121
Vastaukset
- yök.
Voiko home haista tuollaiselle - likaisella tuhkakupille tai hiilelle?
Ainakin tässä saa päänsäryn, kurkkua ärsyttää, ja vielä jonkin aikaa jos tota joutuu hengittämään niin taitaa mennä vähän tokkuraiseksikin!
Jos joku polttelee niitä sätkiää nyt jossain, niin olisitko ystävällinen ja painuisit ulos niitten käryjes kanssa!
Tai mä pyydän kyllä sen tutkimuksen tänne... Niin sittenhän nähdään mistä se katku tulee. - xyzb
Ilmanvaihto-ongelma varmaan. Itse asun uudessa talossa 2012 rakennetussa, ilmanvaihto on täysin sekaisin. Välillä tulee juuri tuota mainitsemaasi katkua, välillä ruoan hajua vaikka en ole kokannut koko päivänä ja sitten vetämättömän WC hajua. Yök.
Asuntoni on kyllä puhdas, himosiivooja kun olen.
Tupakan katku, ei siis savu jää asuntooni ja tarttuu vaatteisiin. Vaikea nukkuakin kun makkarissa haisee kuin baarissa seuraavana aamuna, siis ennen tupakkalakia kun siellä vielä poltettiin.
Asiaa tutkitaan parhaillaan, eli toivoa on.- hyvät toivot sulle.
Aha, no, tämä ei ole noin uusi talo. Ja tuo haju tuntuu joskus kun istuu tuossa olohuoneen puolella ikkunan alla, niin tulee sieltä parvekkeen puolelta ikkunan ilmanvaihtoraoista, ja naapureissa kyllä on niitä tupakoijia.
Sitten kun ne tupakoijat ovat olleet vaikka lomilla tms. niin ei ole tuntunut sitä hajua ja katkua. - hyvät toivot sulle
Jatketaan vielä eilisestä: Luulen kyllä että ilmanvaihtokanavat kaipaisivat nuohousta. Tänään on jälleen katkunnut, ja rapussakin tuntuu ainakin lievästi. Kaupan päälle vielä viemärinhajua kun pakkaset laski.
Oikeesti tuo hiilikatku kyllä häiritsee tosi pahasti!
- 13 x13
Jospa sillä sun naapurilla on viljelmä ja sen lamput käryttävät ja multa haisee. Sähkökin on vedetty varmaan ohi oman mittarin ja joku toinen maksaa.
Mutta tarkista kuitenkin, tiskialtaan poistoputken ja alakaapin liittymä, jostain syystä uusissakin taloissa ne vuotavat ja lahottavat sen kaapin tason ja sieltä alta tulee sitten betonin kosteus haju joka on todella tympivä.- einariilla järki
Kyllä te täällä melskaatte kuin pikkunulikat Ike on Turun rehellisin mies hoitaa asiat todella hyvin juttelee kaikkean kanssa eikä yhtäään ylpeä että olis päähän mikään asia mennyt te helvetin narisivat juttelette vaan kaljakapakoissa pöhnissänne
ja kuset housussa olette ihmeellisä vänkyröitä kertokaa henkilölle nenät vastakkain
jos niin luulette olevanne viisaampia ei taida olla kanttia sen arvaa jo eeltä päin
- Ikekö muka
Mihin on einriinalla kadonnut järki, miten tuo asia liittyy viemärinhajuihin ja muihin hajuihin.
Tai taitaa se ehkä liittyäkin, paskahan haisee - Yökhyi!
Aloittajan leveä persläpi se vaan dunkkaa ja näin kerran hänet työntelemässä etusormeaan anukseensa!
- lopettelee käyntejä
Luin tänään lehdestä, että joku jossain chatissä oli taas syyllistynyt erittäinkin vakaviin rikoksiin. Tuli heti mieleen Suomi24 ja sen chätit. Ei siinä uutisessa kyllä chatin nimeä sanottu.
Mutta sinä, Yökhyi, sinä olet harvinaisen tyhmä ihminen, kun et ole koskaan kuullutkaan nykyisin niin yleisistä sisäilmaongelmista, näitähän on miltei talossa kuin talossa. Ja erityisen tyhmäksi sinut tekee se, että tulet vielä näyttämään tyhmyytesi julkisesti.
Mutta tämänhän saattoi arvata, kun Suomi24 on kyseessä!
- loppudunkkaus
No mikä dunkkaa, sinä jolla on ärrävika. Mene korjaukseen, paranemisennuste erittäin hyvä.
- Uskomattomia ääliöit
Mikä helvetin ärrävika! Kyllä taas pääsee turkulainen äly oikein loistamaan!
Vajaa!
- Runkkuvika
Turkulaiset tuppaa olemaan ääliöitä ja niin aloittajakin kun ei osaa edes kysymyksen perään kysymsmerkkiä laittaa vaan huutomerkin!
- ei kannata!
Et sitten osannut vieläkään lopettaa?!
Katsos, tuossa on kumpikin, sekä kysymys- että huutomerkki!
Pistetään paremmaksi: Sinä et osaa edes kirjoittaa: kysymsmerkki!
Siitäkö puhe mistä puute? No, meepä vetään handuun sinne vessaas! - tuli selväksi jo!
Kyllä se jo kaikille tuli selväksi, että sinulla on rajoittunut sanasto. Sanastosi keskittyy lähinnä alapääjuttuihin.
Tiedoksesi: Runkkaa on ihan eri juttu kuin dunkkaa.
Lapsilla on varhaisessa lapsuudessa, jossain siellä nelinkontin kulkemisen aikana tai ehkä jo hieman sitä ennen, vaihe, jolloin heitä kiinnostaa oma feekeksenä.
Kun sinä nyt kuitenkin ainakin jollakin tavalla osaat pistää kirjaimia järjestykseen (vaikka d-kirjain on ilmeisen tuntematon, ja sanasto muutenkin suppea) ihan jopa Suomi24-kanavan palstoille niin ei ihan ole uskottavaa, että olisit sen ikäinen, että normaalin kehityksen vaiheessa olisit äärettömän fiksoitunut alapääasioihin.
Eli ...
Mutta siis kyllä se jo kaikille tuli selväksi, että sinua kiinnostaa feekes, runkkaaminen, alapää yleensäkin. Tyyppi joka runkkaamisen lisäksi tykkää leikkiä kakkaleikkejä?
Mielestäni olet aika tyhmä ystävinesi! - pyripä tonne!
Ehkä anaalivaiheeseen jäänyt tyyppi pääsee vaikka Kiitolinjan autoon repsikaksi, voi sitten siinä haiseva kääryle kädessä miettiä, ettei vain jää ruskeita läiskiä penkkiin!
Metsälään asti jo reitti vie, niin saattaa äijälle kuola päästä suupielistä valumaan, jos vaan tiskin takana istuu blondi antavaisen kaula-aukkons kanssa! Siinä on tissivako märkänä jätkän sylestä!
Ura urkenee sulla! Pyri vaan Kiitolinjalle, mutta varo ettei tuu ruskeita läiskiä penkkiin ja mieluiten voisit pitää ne haisevat kääryleeskin poissa toisten ilmoilta! - Fogelit tsungaa
ei kannata! kirjoitti:
Et sitten osannut vieläkään lopettaa?!
Katsos, tuossa on kumpikin, sekä kysymys- että huutomerkki!
Pistetään paremmaksi: Sinä et osaa edes kirjoittaa: kysymsmerkki!
Siitäkö puhe mistä puute? No, meepä vetään handuun sinne vessaas!Naiset ei vedä handuun,Dorka ja höpöttele vaan sitä turun murretta kun et muuta osaa...
- Kysymysmerkki,missä?
ei kannata! kirjoitti:
Et sitten osannut vieläkään lopettaa?!
Katsos, tuossa on kumpikin, sekä kysymys- että huutomerkki!
Pistetään paremmaksi: Sinä et osaa edes kirjoittaa: kysymsmerkki!
Siitäkö puhe mistä puute? No, meepä vetään handuun sinne vessaas!mikä dunkkaa!
4.3.2013 13:58 - ai, sä osaat!
Fogelit tsungaa kirjoitti:
Naiset ei vedä handuun,Dorka ja höpöttele vaan sitä turun murretta kun et muuta osaa...
No, sinäkö osaat ... Tsungaa!
Älä vaan sano, että sattu pieni kirjoitusvirhe vaan...
Skiffaa skuttaa skugelii kun suulberi skiinaa ja fogelit sjungaa - PYSY POIS!
Fogelit tsungaa kirjoitti:
Naiset ei vedä handuun,Dorka ja höpöttele vaan sitä turun murretta kun et muuta osaa...
Ja pysyisit, penikka, poissa jutuista, joista sä et ymmärrä mitään! Niin kauan kuin asut isäs huushollissa, niin jätä kuule aikuisten asiat aikuisille ja tutki vaan sitä omaa peräaukkoas!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "974339Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293243No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452360- 351368
- 10979
- 152976
- 6904
- 20864
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12852- 26805