Tuntuu pahalta, kun mies katselee muita. Asiasta on puhuttu, ja sanoo että se on vain sitä miehen viettiä että väkisinkin katsoo toisia, mutta ei himoitsemismielessä saati että koskaan pettäisi.. Silti pieni pelko sydämellä on aina, että jos jotain tapahtuukin "poikien reissuilla"..? Eipä sitä mitenkään ehkäistä voi.. Sairasta, että lähtis sen takia itse mukaan bilereissuille että pääsee vaan "vahtimaan" toista (tätä ei siis ole koskaan kumminkaan puolin meillä ollut eikä todellakaan tule olemaankaan). Silti olen tutkinut miehen viestit sekä facebookin.. Ennen meidän suhdetta tunnostaa aika paljonkin olleen noita naisia, joita mies on YRITTÄNYT iskeä. Ei ole myöntänyt, ennenkuin näin mustaa valkoisella.. Jokaisella on menneisyytensä, mutta en minäkään ole omastani miehelleni valehdellut, joten miksi hän näki tarpeelliseksi valehdella omastaan? Mieheni mielestä myöskin sellainen mies tarvitsee äärettömän paljon kanttia, että kieltäytyy kaveriporukan kanssa menemästä esim strippibaariin tms jos seurustelee. Mielestäni tämä on päivänselvä asia, ettei moiset paikat ole suhteessa oleville? Mitä mieltä muut naiset? Hyvin paljon alkanut tulla esille ko. asioihin liittyviä "ongelmatapauksia", että mies ensin sanoo mielipiteen esim ohjelmassa tapahtuneeseen kohtaukseen, mutta pari päivää myöhemmin pyörtääkin mielipiteensä ja puhuu itsensä pussiin niin, että itsekin saattaisi tehdä kuten ohjelman mies (esim tuo strippiklubille meno.. ensin sanoo, että ei tosiaan juu ole suhteessa oleville, ja pian taas sanoo että vaatii kovaa kanttia olla menemättä ja että siinä pettää kyllä kaverit jos ei mene.)
Onko se kaverien miellyttäminen muka tärkeämpää kuin oma nainen? Ja onko se jotenkin palkinnon arvoinen teko jos suhteessa oleva mies ei petä, mene strippiklubeille saati huoriin tms, vaan kunnioittaa sitä omaa puolisoaan?
Perkele että ottaa aivoon taas miessukupolvi, ei vaan mene kaaliin sitten millään...
Jatkuvaa valehtelua muistakin pienistä asioista joilla ei mitään vaikutusta mihinkään ole, ja riidan jälkeen aina sanoo että enää ei valehtele koska siitä syntyy vaan pahaa mieltä molemmille ja asiat saadaan kyllä aina puhuttua ja sovittua kun on vaan rehellinen, mutta silti taas ajaudutaan samaan valhekierteeseen pian!!
Älytöntä....
mikä sallittua suhteessa?
päähajoaa
1
374
Vastaukset 1
- sssna
Ei ole strippibaarit suhteessa olevalle tarkoitettu, enkä itse miehenä suhteessa ollessa lähtisi mihinkään poikien bilereissulle.. ihan teinihommaa tuommonen. Miksi ei kahdenkesken kumppanin kans voisi reissuja tehä tai ottaa mukaan niitten ystävien? kans tehtäville reissuille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olivia Oras kuollut
Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS1012721Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.151015Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.63853Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?
Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke50790- 52779
- 47664
- 80626
Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍69612- 50605
Tönölän hukkaputki
Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le35604