Mikkeliläiset uusperheet

Herätkää ihmeessä jo

Lukekaa ihmeessä nyt oikeudenkäynnissä oleva Erikan tarina, jossa selviää aika tarkoin, miten julma se uusiopuoliso voi lapsellenne olla jakuinka hän sumuttaa teitä.
Hän toimii silloin kun ette ole paikalla ja syyllistää lastanne ja te onnettomat uskotte mieluimmin tätä uusikkoanne kuin omaa pientä lastanne.
Aina pitäisi herätä kiinnostus tutkimaan asioita jos uusikkonne syyttää lastanne, sillä lapsi ei osaa puolustautua, pelkää menettävänsä teidätkin, mitä hänelle on sanottukaan.

Sillä tulta ei ole koskaan ilman savua ja taatusti se aikuinen on silloin jotakin tehnyt.
Tiedän täällä olevan uusperheitä, joissa tätä tapahtuu, tuntuu hirvittävältä, että te lapsen omat vanhammat ette usko lapsianne vaan tuota aikuista, joka vihaa lastanne. Kyllä hän varmasti yrittää sen makuuhuonesaannin vuoksi teille asioita toisinpäin näyttää, mutta etsikää totuus.
Laittakaa valvonta päälle hänen tietämättään, silloin voi selvetä yhtä sun toista.
Kyselkää ihmisiltä kumppanistanne ja kuunnelkää kaikessa missä voitte mitä hänen entiseen elämäänsä kuuluu, puheet joita hän teille kertoo eivät välttämättä ole totta.

0

106

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

        https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
        Maailman menoa
        52
        5612
      2. Räppäri kuoli vankilassa

        Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
        Maailman menoa
        68
        2661
      3. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

        Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
        Ikävä
        18
        1960
      4. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

        Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
        Maailman menoa
        154
        1796
      5. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

        Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
        Ikävä
        37
        1766
      6. Aleksi Rytilä

        Räppäri saa haluamaansa julkisuutta.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        19
        1733
      7. Kulukusuunnat

        Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v
        Kuhmo
        5
        1488
      8. 81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."

        Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome
        Suomalaiset julkkikset
        19
        1141
      9. Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan

        Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy
        Maailman menoa
        80
        1129
      10. Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti

        Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah
        Ähtäri
        62
        935
      Aihe