Miksi lesta taas työntää lumet naapurin liittymään ja kaistalle

Walkee audi

Sama ukko taas komentanut hullut penikat työntämään lumet vastapäisen talon liittymään josta aura työntää ne liittymästä talon pihaan ja vallit korkeat niin siitä riittää vielä seuraaviinkin liittymiin koko kortteliin. Saatanan tunari lopeta tällänen homma ja naapuruston piinaaminen lasten välityksellä.
Varmaan tiedät ketä tarkoitetaan.

12

931

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kojola35652

      Eikö kannatis käydä sanomassa henkilökohtaisesti? En usko että täällä pillitäminen auttaa...

      • oululainen

        Ei se uskalla käydä. Siksi pillittää. Sellaisia ne kiiminkiläiset on.


    • Kuulemma oikeus

      Täällä on ne muutamat tapaukset joiden kanssa ihmiset painineet jo vuosia, sanomiset ei auta. Kuulemma on oikeus tehdä näin!!

      • Vihaan sitä lahkoa

        Lestat on lestoja, ei niiltä voi liikoja odottaa.


    • turpa rullalle vaan

      Tyypillistä lestadiolaistouhua, laitetaan lapset kiusaamaan naapureita ja sitten jos joku ärähtää rukutetaan suureen ääneen, että se kiusaa lapsia.

      Meikäläisen kohdalla seuraavalla kerralla rusahtaa hihhulin rusto poskelle vaikka olis kuinka pennut näkemässä.

      Oppivatpahan siitä, että vanhemmat saavat itse kuonoonsa kun laittavat pentunsa asialle....

    • saatanapakana

      nämä lestaadiolaisten lapset ovat sosiaalitapauksia: ei mitään tapoja, koska eivät saa lukumääränsä takia minkäänlaista kasvatusta. Tämä lestaisäkin lie itsekin sosiaalitapaus ilman kasvatusta...

    • vihtahousu666

      hei, kannattaa hommata pihalle PA-laitteet ja soittaa niiden kautta Venomia yms. saatanamusiikkia, niin alkaa lestankin tavat paranemaan. Voin vakuuttaa, että toimii ja tepsii paatuneimpaankin hihhuliin.

    • Hulvari

      Hahhahhaa! Kuulostat joltain kateelliselta joka itse ajelet jollain ladalla tai ooppelilla...:) naurettava juttu!

    • Sivusta seuraaja

      .Täysin normaalia tässä lahkossa että lapsilisät menee autoon ja lapsiraukat juoksee alasti ympärikyliä. Sitten alastomat lapset nauraa naapurin lapselle kun teillä on lada. Kasvatus on sitä että seuroihin tai remmillä persiille. Ja isäukko vakuuttaa hermoromahduksen partaalla olevalle vaimolle että lisää lapsia vaan se on jumalan tahto. Saa meinaan paremman aseman ja hyväksynnän lahkossa.Mielestäni sais tulla nämä saarnaajat ja aivopesijät lastenvahdiksi kun ovat painostaneet hankkimaan enemmän kuin pystyvät huolehtimaan.

    • Krisissi

      Heeran siunaus on heijän tekemisissä ja yhteiskunta elätää, amen.

    • kiiminginkingi

      Sano sille lestalle et lopettaa jo tältä keväältä sun kiusaamisen.

    • Mese mies

      Ei ole ukko nyt kiusannut, emäntää ei ole näkynyt ulkona kuukausiin, energia mennyt hänen piinaamiseen. Muutaman kerran kuullut ett ovelta huutaa että joko housut pois,,,ja samassa mesen oven pamahtaa lukkoon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      24
      2635
    2. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      40
      2292
    3. Ei tule uni

      Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.
      Ikävä
      62
      1298
    4. Miksi juuri Venezuela?

      Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp
      Maailman menoa
      299
      1221
    5. Toivon sulle silti hyvää

      Väärinkäsityksiä tapahtuu, mutta nyt on uusi vuosi ja uudet kujeet.
      Ikävä
      41
      976
    6. Tiedän, että olet luonnevikainen

      Haluaisin vain todeta olleeni väärässä tässä asiassa.
      Ikävä
      42
      957
    7. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      75
      852
    8. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      71
      808
    9. Nautitko riidan haastamisesta?

      Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin
      Sinkut
      175
      783
    10. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      92
      751
    Aihe