Historiallinen tapahtuma

jaa määki

Lapsena en koskaan lukenut juttuja kuninkallisista. Päinvastoin jopa ihmettelin miksi ihmiset ovat heistä kiinnostuneita kunnes eräänä päivänä sain kuulla itsekin olevani heitä. Kyllä siinä vähän aikaaa suoraan sanottuna ihmetteli. Sitten ajattelin että kai se voi mahdollista olla. Historiallinen tapahtuma.

4

150

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • olisi hienoa

      Kummallista muuten ettei näissä piireissä perheisiin synny laisinkaan homoja tai lespoja?

    • jaa määki

      Mä nyt oon vähän tutkinut niin ilmeisesti eräs Ruotsin Kuningas oli homoseksuaali. Homoseksuaalisuus on ollut tabu eli asia josta ei kerrota varsinkin kun ollaan johtoasemassa. Omassa suvussa heitä ei ole ja itsekin kuljen heteroseksuaalina.

      • jaa määki

        Jos kysytään mielipidettäni homoseksuaalisuudesta on vastaukseni ymmärtävän myönteinen. Jokaisen oma asia. En tuomitse heitä vaikka itse en ole homoseksuaali.


      • jaa määäki
        jaa määki kirjoitti:

        Jos kysytään mielipidettäni homoseksuaalisuudesta on vastaukseni ymmärtävän myönteinen. Jokaisen oma asia. En tuomitse heitä vaikka itse en ole homoseksuaali.

        Vaikka ranskasta niin mulla vaaleat hothiukset. Jaaikamonet homoseksuaalit siksi luuli mua homoseksuaaliksi. Puolisen vuotta aina päähine päässä ja enää ei arvioida homoseksuaaliksi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      274
      5155
    2. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      53
      4321
    3. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      94
      3645
    4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      50
      2729
    5. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      20
      1999
    6. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      46
      1863
    7. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      117
      1771
    8. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      98
      1511
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      71
      1095
    10. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      149
      1084
    Aihe